Віктор Камінський – “Різдвяний” концерт для скрипки з оркестром

Для рейтингу “10 творів класичної музики до Різдва” ми обрали і твір сучасного українського композитора. “Різдвяний” концерт для скрипки з оркестром належить перу Віктора Камінського і був створений у 2001 році.

У Львові є гарна музична традиція: щорічно в передноворічний час один із найстаріших оркестрів міста – камерний оркестр “Академія” влаштовує концерт “Різдвяний музичний дарунок”, де звучать улюблені твори класичної музики та прем’єри від українських композиторів. Саме з такої нагоди був створений Концерт для скрипки з оркестром №2 Віктора Камінського, що отримав назву “Різдвяний”. Першим виконавцем концерту стала львівська скрипалька Анастасія Пилатюк.  

Мелодика концерту просякнута інтонаціями з українських колядок, але тут ви не знайдете показових ефектів. Цей твір заставляє задуматися про одвічне, про саму суть Різдва – народження Христа-Спасителя, який прийшов на цю землю, щоб померти за наші гріхи. Тому надзвичайна експресія вислову у цьому концерті чергується лише з тихою колядою та молитвою.

Стефанія Олійник

Один коментар до “Віктор Камінський – “Різдвяний” концерт для скрипки з оркестром

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *