«Паваротті»: документальний фільм про славетного тенора

В українській прокат вийшов документальний фільм «Паваротті» режисера Рона Говарда – про життя знаменитого італійського оперного співака Лучано Паваротті. Ми вже відвідали показ, і спішимо поділитися з Вами, чому цей фільм таки варто побачити (і почути).

Лучано Паваротті був не просто відомим оперним співаком, він був справжньою суперзіркою: його записи продавалися мільйонними тиражами, концерти відвідувало до 500 тис. слухачів, він отримував численні нагороди, в тому числі і Греммі. Ще один абсолютний рекорд Паваротті, зафіксований у книзі рекордів Гіннесса, який ніхто не може перевершити до сьогоднішнього дня: 24 лютого 1988 року після виступу у опері «Любовний напій» Г. Доніцетті в Deutsche Oper у Берліні, знаменитого тенора викликали оплесками 165 разів!!! Публіка аплодувала впродовж 1 год. 7 хв.!

 

В чому ж секрет популярності Паваротті? Якою він був людиною “поза його голосом”? Якими були його найбільші тріумфи та переживання у житті? Відповіді на ці питання можна отримати, переглянувши фільм, який, щоправда, в дуже мажорній тональності розповідає про життєвий і творчий шлях співака.

У фільмі використані архівні записи, інтерв‘ю, записані ще за життя із Паваротті, а також численні розповіді про співака його рідних, друзів, відомих музикантів, серед яких: тенори Пласідо Домінго і Хосе Каррерас, диригент Зубін Мета, сопрано Анджела Георгіу, піаніст Ланг Ланг, рок-музиканті Боно та ін. Фільм цілком доступний для широкої аудиторії, а не лише для професійних музикантів. 

Кілька акцентів з життя Паваротті, які детально висвітлюють творці фільму:

  • унікальність голосу співака (сподобалася фраза Пласідо Домінго, що “слово «голос» в італійській мові жіночого роду, а отже голос – це як ревнива жінка, з якою треба вміти поводитися”);
  • оперні тріумфи, а згодом – розвиток кар‘єри у сфері сольних концертів для дуже широкої аудиторії, співпраця з іншими виконавцями (що було ідеєю його агентів);
  • «емоційний армреслінґ» (ця фраза у фільмі належить Боно) – дуже відкритий до людей характер співака, який завжди прагнув перебувати серед людей і дуже сумував за справжньою італійською великою родиною. Згодом, для нього дуже важливими – ймовірно, певним сенсом в житті – стали благодійні виступи і збір коштів для потерпілих внаслідок воєн, стихійних лих, хвороб по всьому світі.

І ще дуже багато цікавих деталей про його щоденні звички, любов до їжі, велику кількість валіз, забобони, і звичайно – найкращі виступи та оперні партії, які були у житті одного із найвидатніших оперних співаків ХХ століття. Важливо відзначити ще й чудовий музичний супровід до фільму: не лише з оперної музики у виконанні Паваротті, але й інших творів класичної музики. 

Стефанія ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *