«Фантазії»: новий диск із вокальною музикою Кос-Анатольського та Козаренка

Солістка Івано-Франківської обласної філармонії імені І. Маланюк сопрано Ірина Ключковська презентувала сольний альбом «Фантазії» із камерною вокальною музикою А. Кос-Анатольського та О. Козаренка. Запис диску став можливим завдяки гранту від Українського культурного фонду.

Презентація диску відбулася 1 грудня 2018 року в Коломиї. Не випадково саме у цьому місті, адже обидва композитори – Анатолій Кос-Анатольський та Олександр Козаренко, творчість яких представлена на диску, народилися в Коломиї.

Нещодавно платівку презентували також в Івано-Франківську, а на черзі – 23 грудня презентація та концерт з творів композиторів у Дзеркальній залі Львівської національної опери. Адже Львів – це місто в якому композитори відбулися як митці, саме тут в більшості творили (та продовжують творити, якщо говорити про Олександра Козаренка) власні композиції.

Перша частина диску «Фантазії» включає елегійні солоспіви А. Кос-Анатольського: це обробки народних пісень «Чом, чом не прийшов», «Ой на горі сніг біленький», «На бережку ніжки мила», солоспіви на власні тексти «Ой візьму відерце», «Коли заснули сині гори», та на вірші інших поетів – В. Данилейка, Л. Лепкого та ін. До слова, на наступний 2019 рік припадає 110-та річниця від дня народження композитора.

Друга частина платівки присвяченка поліжанровій, переважно циклічній вокальній творчості О. Козаренка, яку досі ніхто не записував. Виконавиця записала практично усю існуючу на сьогоднішній день камерно-вокальну спадщину О. Козаренка – це 22 вокальні твори композитора на слова Лесі Українки, Софії Майданської та Марти Томенко. У 2018-му році диск став чудовим подарунком до 55-річного ювілею митця, і доповнив образ українського композитора, що нещодавно був комплексно відображений у монографії О. Коменди «Олександр Козаренко. Піаніст. Композитор. Музикознавець» (книгу презентували у травні 2018-го року). Така послідовна подача музичного матеріалу на одному носії дозволяє поступово ввійти у стилістику композиторських стилів, як підготовленому, так і малознайомому з українською музикою слухачеві.

Дві солістки проекту – Ірина Ключковська (сопрано) та Мар’яна Самотос (фортепіано) народилися у Львові та навчалися у Львівській національній музичній академії імені М. Лисенка. Лауреати численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Голос Ірини Ключковської вирізняється політністю та легкістю, теплим тембром, особливою наповненістю звучання. Прекрасні артистичні дані, поєднанні з глибоким драматизмом, дозволяють співачці виконувати кращі зразки вокального світового мистецтва, від музики бароко до світової класики та творів сучасних композиторів. Ірина реалізувала сольні програми: «Концерт музики бароко», «Срібні струни душі», «Коли кличу, озвися до мене…», «Salve Regina», «Камерна музика Р. Шумана», «Хтось постукав в моє серце» «Con anima», «SoIі Deo», «Фантазії». Брала участь у численних концертних програмах, фестивалях та проектах. Гастролювала в Польщі, Бельгії, Франції, Австрії, Німеччині, Фінляндії.

Піаністка Мар’яна Самотос виступала із сольними концертами з музикою українських композиторів Б. Фільц, Н. Нижанківського та В. Косенка у різних містах України і Польщі. Брала участь у різноманітних концертних програмах та фестивалях, виконуючи музику О. Нижанківського, В. Барвінського, С. Людкевича, О. Козаренка А. Кос-Анатольського, О. Білаша, А. Солтиса, Дж. Верді, М. Равеля. К. Дебюссі, Ф. Ліста, К. Шимановського, Й. Штрауса, А. Берга, А. Шенберга та інших.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *