Звідки я знаю п’єси Еріка Саті?

Маленькі п’єски Еріка Саті (можливо ви і не чули цього імені) займають одне із перших місць по використанню класичної музики у фільмах, рекламах…
Ви ж точно їх десь чули? Правда? (* в цьому записі ще чудовий відеоряд з миттєвостями природи):

Ці милі “дрібнички” відносяться до ранньої творчості французького композитора Еріка Саті і саме вони прославили його серед іменитих музичних імпресіоністів, зокрема, К. Дебюссі. Ці п’єски укладені у 2 цикли з дещо незвичними назвами – “Гімнопедії” (від назви святкування у античній Спарті) і “Гносіени” (від давньогрецього gnosis – “знання”, а за іншою версією – від давньої назви міста Кронос, буквально музичний портрет жителів міста Кронос). Ще цікава деталь – в “Гносіенах” автор погубив тактові риски і метр. Чи може їх ще не знали в давній Греції?:) Подивіться уважно:

sa_gn_4_pno

Варто сказати, що Ерік Саті – був ще той… гострий на язик, ексцентричний і цим вмів вдало епатувати. Весь музичний Париж переказував його гострі жарти щодо композиторів, а молоді автори (зокрема, так-звані композитори “Французької Шістки”) дивилися на Саті як на свого наставника. Свій норовливий характер Саті підтримував і творчим епатажем – серед інших, його перу належить такий цикл, як… “Висушені ембріони”. Чи ця музика нагадує Вам щось подібне?

 

Один коментар до “Звідки я знаю п’єси Еріка Саті?

  1. Ех! Якби ви ще дублювали ваші пости аудіозаписами, бо на моєму моб інеті дивитись і качати відео майже неможливо, я був би вам дуже вдячний. І, думаю, що не тільки я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *