Арнольд Шенберґ “Різдвяна музика”

Чи змогли ми Вас здивувати? Шенберґ – у рейтингу 10 творів класичної музики до Різдва?

Арнольд Шенберґ передовсім відомий як творець додекафонної системи та композитор-експресіоніст, музика якого швидше асоціюється із настроями жаху та розчарування, ніж теплом та затишком сімейного різдвяного святкування.

Час розвіяти кілька музичних стереотипів про Арнольда Шенберґа!

kl2966scr_601598fce90ab9f

По-перше, він ніколи не навчав додекафонії. Він розповів про цю систему композиції в колі своїх шанувальників, а описав її вже учень Шенберґа – Ервін Штайн. Все своє життя Арнольд Шенберґ викладав класичну гармонію, видав кілька підручників та любив аналізувати твори Баха, Бетовена, Шумана і Ваґнера.

Композиторові потрібно досконало знати усю класичну систему, що потім вміти вийти за її рамки, вважав він!

Отже, хоч Арнольд Шенберґ і відомий тим, що якраз зруйнував усі музичні рамки і традиції на початку ХХ століття, все таки один класичний твір, присвячений Різдву, ми знаходимо у його творчості.

Ріхард Герстль - Сім'я Шенбергів (1908)
Ріхард Герстль – Сім’я Шенбергів (1908)

“Різдвяна музика” – це аранжування відомої німецької колядки “Es ist ein Ros’ entsprungen”для камерного ансамблю, яке Шенберґ створив для виконання у сімейному колі під час різдвяних свят. Таким “домашнім” експресіоніста і творця додекафонії Ви ще не чули!Ніякої додекафонії! Лише тепле, затишне, лагідне звучання “Різдвяної музики”!

Стефанія Олійник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *