Сен-Санс і мобільні додатки

Сен-Санс XXI століття: музичні мобільні додатки для дітей

Діти за своєю природою цікаві до всього. Ми можемо підтримати їхню пристрасть досліджувати і дізнаватись щось нове, забезпечивши привабливе і креативне оточення. До Вашої уваги 3 способи залучити дітей до музики з використанням сучасних технологій!

Дорослі застосовують технології, щоб покращити своє життя. При правильному використанні, мобільні додатки для дітей можуть зробити процес навчання приємним і веселим.

Сен-Санс і мобільні додатки

На українському ринку найбільш впізнаваним, без перебільшення, є проект Nravo Kids, який спеціалізується на розробці корисних дитячих мобільних ігор. Серед продуктів компанії є і музична забавка, під назвою “Всяка Музяка” – українська музична гра-караоке для малюків та молодших дошкільнят (3-6 років). У цій грі малята зустрічають вже знайомих їм героїв українських дитячих пісень та виконують разом з ними різні завдання. Приємний сюрприз – це чудове сучасне аранжування пісень, виконане Андрієм Кузьменком та його командою!

Якщо Ви вже знайомі з Nravo Kids, то напевно чули про Нравки – творчі набори, придумані за мотивами ігор, що дозволять дітям розвивати нові здібності разом з улюбленими героями. Оскільки наша тематика музична, то нас цікавитимуть спеціальні Музичні Нравки, а саме, набір для вивчення музичних інструментів, який можна завантажити з офіційного сайту компанії Nravo Kids. У завантаженому файлі Ви знайдете зображення музичних інструментів, які потрібно роздрукувати та заламінувати, а також – відповідні аудіо записи. Ми з Лукасиком придумали гру з використанням цих музичних карточок, яка допомагає запам’ятати назву інструменту, а також, звернути увагу дитини на те, який саме інструмент звучить у конкретній частині сюїти “Карнавал звірів”.

Отож, перед вами готовий набір карточок. У “Карнавалі” звучать такі інструменти, як фортепіано, скрипка, альт, віолончель, контрабас, флейта, кларнет та ксилофон (в деяких випадках – скляна гармоніка). Для першого завдання, відберіть карточки із зображенням цих інструментів та прослухайте із малюком їхнє звучання на записах від Nravo Kids. Тоді спробуйте пограти у музичне бінго: спочатку слухайте запис і нехай малеча вгадує, який інструмент звучить. Якщо відгадка була вірною – переверніть карточку.

Сен-Санс і мобільні додатки

Після того, як Ваша дитина навчиться розрізняти звуки інструментів, можете переходити до складнішого завдання: спробуйте відгадати, які інструменти звучать в кожній із частин “Карнавалу звірів”. Для певності, завантажте собі підказку.

Сен-Санс і мобільні додатки       Сен-Санс і мобільні додатки

Вітаємо! Тепер Ви з малюком справжні експерти 🙂

 

Що ж до іноземних продуктів, пропоную Вам розглянути два англомовні дитячі мобільні додатки.

Перший з них носить назву Carnival of the Animals та  є результатом творчої співпраці розробників компанії Naxos, що входить до Naxos Music Group разом із Naxos Records – найбільшим незалежним лейблом, що видає класичну музику. Як зазначено на офіційному сайті компанії, успіх додатку My First Classical Music App надихнув компанію на створення серії музичних додатків як для дітей, так і для дорослих.

У безкоштовній версії Carnival of the Animals ви можете ознайомитись із «Королівським маршем Лева» та «Курами і півнями», а повна версія додатку містить запис всієї сюїти Каміля Сен-Санса від Naxos. Цікаво, що кожен твір доповнений оригінальним англомовним віршиком, що пропонує дітям уявити, наприклад, чи люблять кенгуру школу?

Лука досліджував кожну частину окремо і, доки повністю не насолодився нею, далі не йшов. Ще б пак! Адже в додатку все рухоме: лев гарчить і переступає лапами, курочки несуть яйця (особливе захоплення!), під камінцями ховаються закам’янілості, а зорі на небі можна запалювати! Цей додаток підійде для зовсім маленьких дітей, бо дає змогу слухати музику на фоні і запам’ятовувати її, поки дитина вивчає, що ще заховано на картинці.

finale

 

Другий додаток, який припав нам до душі, має схожу назву Carnival of Animals і належить розробникам Toothy Buddies. На відміну від попередньої гри, у забавці від Toothy Buddies розглянуто лише 4 частини сюїти: «Королівський марш лева» та «Кенгуру», які доступні безкоштовно, а також «Слон» та «Акваріум» у платній версії. Тут також міститься невелика інтерактивна розповідь до кожного твору, але особливо нам сподобалась можливість «спільної гри», під час якої дитина має натискати веселі картинки відповідно до ритму і тривалості звуку, висоти і тембру.

Цей додаток розрахований на старших дітей, хоча б від 3 років. Правду кажучи, навіть я не встигала “срибати” разом із кенгуру у спільній грі! Зате з “Левом” Лука (3,8р.), трохи потренувавшись, впорався на відмінно! Особливо сподобався “Акваріум”, оскільки тема хижих риб нам зараз дуже близька! Цікаво, що з часом дитина запам’ятовує, наприклад, тривалість музичної фрази і вже чекає, коли треба буде натискати наступний елемент. Чудовий спосіб натренувати вухо!

Сен-Санс і мобільні додатки

Сподіваємось, ця стаття була для Вас корисною! Можливо, у Вас є свої улюблені музичні додатки? Напишіть нам у коментарях! Нова порція забавок із Сен-Сансом від Лукасика незабаром!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *