Творчість із Сен-Сансом: “Антилопи”

Три музичні способи додати антилоп до Ваших щоденних занять із малюком!

Образна музика  – джерело нових вражень для дітей. Завдяки асоціаціям, що виникають під час прослуховування твору,  дитина вчиться поєднувати в своїй уяві певні характеристики, притаманні визначеним образам. Наприклад, почувши динамічний і веселий твір, дитина пов’яже його з сонечком, гарною погодою, рухом, танцем. Так і в сюїті Каміля Сен-Санса «Карнавал звірів» ми знаходимо можливості продемонструвати дітям різнохарактерну музику:  як гарчить Лев або як квокчуть Кури та Півні.

Ця стаття присвячена третій частині сюїти французького композитора – «Антилопам». Правду кажучи, антилопи рідко згадуються в дитячих книгах, тож ми мало що про них знаємо. Виявляється, існує багато видів цих довгорогих тварин і поширені вони в різних частинах земної кулі. Однак, в нас із Лукасиком (завдяки «Королю Леву») антилопи асоціюються із саваною, тож на тому і акцентували та вигадали свої способи запам’ятати більше про цих красунь.

Спосіб 1: Витинанка

Поки ми слухали сюїту і уявляли, як антилопи мчать преріями, виникла ідея зробити собі власних антилоп. Оскільки гра рольова, то вийшла в нас антилопа-мама і дитятко. Тваринки наші не прості, а казкові, тому вони яскраві, мають різнобарвні очі і хвостики. Ви також можете придумати власний дизайн антилоп, проте, основні матеріали такі:

  • кольоровий картон (двосторонній);
  • брадси;
  • нитки чи стрічки для хвостиків;
  • очка (опціонально);
  • копійки, ножиці;

img_6910

Спочатку малюємо тіло антилопи на картоні (якщо необхідно, можна скористатись схемою для малювання). Ноги тваринкам не малюємо, оскільки будемо робити спеціальні отвори для пальців (щоб відмалювати отвори, використовували копійки). Якщо Ви бажаєте зробити антилопі рухому голову, то її, разом із шиєю, треба вирізати окремо і прикріпити до тіла брадсом. Далі чіпляємо хвостик і очка – все, антилопа готова. Тепер можете влаштовувати перегони під музику!

img_6913

Спосіб 2: Створюємо книжечку

Пошуки цікавих роздруківок про антилоп не дали результатів, тому ми вирішили створити власну книжечку за допомогою матеріалів, які знайшли в пошуковику. Для книжечки Вам знадобиться:

  • роздруківка;
  • дві картонні основи;
  • дірокол;
  • стрічка;
  • клей, ножиці.

img_6528

Після роздруку шаблону, Вам необхідно виготовити дві картонні основи для першої і останньої сторінки книжки. Виріжте їх відповідно до розмірів роздрукованих сторінок. У всіх сторінках зробіть отвори діроколом і зшийте їх за допомогою стрічки. Тепер Ваша книжка готова і містить три розділи:

  • розмальовка з буквою – для заповнення букви можна використати наклейки, або розмалювати її, як і антилопу;
  • аплікація «Де чия тінь?» – виріжте заготовки і запропонуйте дитині допомогти антилопам знайти свої тіні;
  • пісенька, що є нашим третім способом знайомства з антилопами!

img_6947  img_6944  img_6943

Спосіб 3: Авторська пісня

Всі діти люблять, коли їм співають! Згодом вони і самі починають підспівувати. Пісня – чудовий спосіб навчити чогось дитину. Звісно, ми придумали свою пісеньку, а для мелодії вибрали один із безкоштовних треків на ресурсі Purple Planet. Пісня стала беззаперечним хітом у Луки! Отож, знайомтесь:

untitled

 

Щоб не забути слова, ми підклеїти текст пісні до нашої книжечки.

Якщо Вам сподобались наші способи, або Ви придумали, як ще можна музично побавитись з антилопами – пишіть нам у коментарях!

4 коментарі до “Творчість із Сен-Сансом: “Антилопи”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *