Звукова забавлянка під час ланчу

Часто спостерігаєш ситуацію, коли втомлені від тривалої дороги в машині чи звичайної пішої прогулянки батьки хочуть присісти, випити теплого чаю/кави, посмакувати свіженькою випічкою, а їхнє маля вимагає уваги та активних розваг. Щоб поєднати приємне з корисним, покажіть дитині один звуковий «фокус», який на тривалий час приверне своєю оригінальністю та незвичністю увагу непосиди.

Все, що вам знадобиться – це звичайна трубочка для коктейлю, ножиці (або ножик), склянка, заповнена на три четверті звичайною водою (підійде також будь-яка інша рідина – сік, лимонад тощо):

foto-1

Вище середини трубочки зробіть надріз – достатній, аби її зігнути, але не настільки, щоби він розділив трубочку навпіл:

foto-2

Тепер занурте довшу частину трубочку в склянку з водою і запропонуйте дитині щосили подути:

foto-3

Звук має бути подібний до звичайного свисту, але з добре відчутним призвуком (якщо призвуку не буде – потрібно стиснути кінчик трубочки губами або перевірити, чи не закрився отвір між її двома частинками) . Якщо трішки витягнути трубочку – звук поміняє своє забарвлення, якщо опустити назад – вийде новий звуковий ефект. Для дуже допитливих дітлахів можна пояснити природу цього явища, а саме те, що звук виникає через вібрацію стовпа повітря, яке дитина вдмухує в трубочку. В залежності від довжини цього стовпа, звук виходить вищим або нижчим.

Звісно, заграти улюблену мелодію на такому «свистку» доволі складно, однак проекспериментувати зі звуковими ефектами – цілком просто. Нехай ваша дитина придумає собі якогось персонажа, який спілкується на такій своєрідній мові і розкаже від його імені якусь цікаву історію. Або ж запропонуйте дитині розказати, на що чи на кого подібний той чи інший звук. Особливо захопливо для дитини буде, якщо ви також долучитеся до цієї звукової забави і створите свій «свистковий» діалог.

І хоч повної тиші під час ланчу цей дослід не забезпечить, проте надзвичайні враження і гарний настрій будуть гарантовані для всіх!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *