«Кури та півні» з «Карнавалу звірів» Сен-Санса

Прослуховування класичної музики з дітьми цікаво поєднувати із різними завданнями та активностями, які допоможуть малечі краще збагнути твір, який вони слухають. Раніше я вже писала для читачів сайту moderato.in.ua, які музичні ігри можна влаштувати під «Королівський марш лева» Каміля Сен-Санса, а сьогодні для Вас підбірка забавок для другого твору з циклу «Карнавал звірів» – «Кури та півні».

1. Музична сенсорна гра

Розпочали ми з того, що влаштували собі тематичну сенсорну коробку (про сенсорні коробки більше на ресурсі Розумна дитина). Роль сіна у нас виконував сизаль, із штучної лози вдалось сплести гніздечко, і, звісно, основний атрибут – купа курочок і яєчок.

Уявна гра захопила Лукасика! Ми включили «Курочок» Сен-Санса і все пообіддя в дитячій панував пташиний двір…

IMG_58011

2. Курка чи яйце?

Українським дітям тема курочки і яєчка близька з колиски, адже «Курочка ряба» – це чи не перша казка, яку чують наші малюки. Однак ми з Лукасиком скористались нагодою і ще раз уважніше розглянули життєвий цикл цієї свійської птиці. В мережі можна знайти багато матеріалів до даної теми, проте нам особливо сподобалось інтерактивне колесо життєвого циклу від Curriculum Castle, яке можуть безкоштовно завантажити зареєстровані користувачі ресурсу Teachers Pay Teachers.

IMG_58141

Відомо, що діти краще сприймають музику, якщо вона підкріплена візуальним образом. В цьому творі справді можна почути настирливі повторювані звуки, що зображують квоктання курей та  перемежовуються з мотивом півнячого кукурікання. До речі, «курячий» мотив взято з клавесинової сюїти Франсуа Куперена. На сайті YouTube є анімаційне відео на музику композитора:

3. Курчаткова нотна грамота

Лука, а також діточки, які приходили на Пізнавальні музичні заняття від Центру музичного розвитку (сторінка Центру у Facebook), знають, що кожній нотці на нотному стані відповідає певний колір веселки. Щоб потренуватись розпізнавати ноти, я підготувала роздруківки (натисніть для завантаження) з веселими курчатками.

IMG_5274

За допомогою цих роздруківок можна виготовити справжній музичний сортер!

Для сортера вам потрібно:

  • Картонна основа (хоча б 70х80см);
  • Роздруківки;
  • Клей, ножиці.

Отже, у завантаженому файлі Ви знайдете два набори ноток: без підпису – щоб оформити сортер, та з підписом – власне, вкладки. Свої вкладки ми заламінували для тривалого використання. Кишеньки на сортері  можна розмістити в довільному порядку (на нашій картонній основі вони помістились у два ряди).

IMG_52711

Крім сортування, Ви можете пограти в ігри на тренування пам’яті, на кшталт лото: для цього потрібно роздрукувати два набори карточок.

4. Читання з музикою.

Якщо Ви любите книги так само, як ми, то радимо пошукати щось на тему курей і півнів у своїй домашній бібліотеці – там, напевне, щось знайдеться! «Курячі» історії зустрічаються у збірках казок та віршів видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, а також в різних дитячих книжечках про свійських тварин. Довгий час нашим фаворитом була віршована казка про Квоку польського класика Яна Бжехви. А ще можна почитати з дітьми повчальну історію про руденьку курочку англійською мовою – “The Red Hen”.

IMG_5267

Сподіваємось, Ви знайшли щось цікаве у цій статті! Будемо раді почути Ваші ідеї у коментарях 😉

3 коментарі до “«Кури та півні» з «Карнавалу звірів» Сен-Санса

  1. Сповіщення: Moderato
  2. Дуже гарно складене заняття, та я би ще додала якусь розмальовку або аплікацію на «курячу» тему і обов‘язково придумала б танок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *