Кухонний оркестр

Майже усім хорошим господиням та дбайливим мамам, знайома ситуація: ви пораєтесь на кухні – намагаєтесь приготувати щось смачненьке або впорядкувати кухонне начиння, а під ногами непосидюче «шило» шукає собі розвагу. Не потрібно виганяти надокучливе дитя з кухні, займіть його цікавим і корисним експериментом, що дозволить не лише скоротати час дитині, але й розвинути навики слухового та музичного сприйняття.

Найкраще для створення «кухонного оркестру» підійдуть каструлі або миски однієї «масті», тобто з одного набору. Звісно, потрібно аби вони були різного калібру – висоти, ширини і глибини. Переверніть це кухонне начиння догори дном  і дайте дитині дерев’яну лопатку (виделку чи ложку).

каструлька1

Попросіть її постукати по цих каструлях і прислухатися, які звуки вони видають. Незважаючи на те, що спочатку видасться, що це суцільний шум, згодом, прислухавшись, дитина почує, що кожна каструлька чи миска має свій тон (тембр) і висоту (щось звучить вище, щось нижче). Коли вийде «почути» кожне начиння, нехай дитина поскладає їх у певному порядку – від найвищого до найнижчого звуку або навпаки. Чим більша кількість начиння, тим більший і цікавіший «інструмент» вийде.

Каструлька2

Якщо у вашої дитини є вже певні навики музикування або вона любить співати і знає багато мелодій ,нехай спробує з наявний «звуків» підібрати щось знайоме і пізнаване. Як тільки їй це вдасться – захопленню не буде меж і, скоріш за все, наступного разу гостей у вашій хаті буде кому розважити J

Однак, найдовше в цьому занятті триває сет музичної імпровізації: коли дитина досхочу настукається, попросіть її створити свою мелодію. А якщо звуки «інструменту» надто обмежують в цьому творчому завданні – то нехай ця імпровізація буде «ритмічною» – це також надзвичайне захоплююче заняття.

І звісно, спробуйте урізноманітнити гру на «кухонному оркестрі» за допомогою різних «ударних паличок». Якщо взяти металеву ложку чи виделку – звук вийде дуже голосним і пронизливим. А от резинова поверхня вдарятиме м’якше і приглушено.

В будь-якому випадку, вдале проведення часу для вас та ваших дітей на кухні тепер забезпечено!

Корисна стаття для Вас: Прокидаємося разом з музикою!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *