Кожного літа в селі Дзензелівка, що на Черкащині проходить фестиваль «Дзензелівські вечори класичної музики», але дітей серед слухачів можна зустріти не часто. Така ситуація наштовхнула на ідею створення табору, в якому на уроках музиканти змогли б познайомити дітей з різними музичними інструментами, композиторами, епохами, різними музичними творами.
Дитячий мистецький табір «Мистецькі вакації» у Дзензелівці відбувався впродовж 6 – 9 червня. В селі немає музичної школи або школи мистецтв, тому діти не мають можливості познайомитись з різними видами мистецтва. Початкові знання про музику, її стилі, музичні інструменти, в майбутньому, можливо, породить інтерес до концертів класичної музики. Лише на музиці організатори табору вирішили не зупинятися і додали інші види мистецтв: образотворче мистецтво та хореографію.
Заняття проходили на базі Дзензелівської загальноосвітньої школи та Дзензелівського краєзнавчого музею. Окрім дітей з Дзензелівської ЗОШ до мистецького табору також долучилися діти з сусідніх сіл – Добра та Кищенці. За сприянням мецената Корнеліса Хузінхи з села Кищенці були організовані шкільні автобуси, які щодня привозили дітей до Дзензелівки. Загалом участь у «Мистецьких вакаціях» взяли участь близько 200 дітей віком від 6 до 13 років.
Протягом чотирьох днів діти мали змогу познайомитись з різними музичними інструментами та навіть спробувати на них пограти: ксилофоні, блок-флейті, сопілці, домрі, мандоліні, гітарі, фортепіано. Кожного дня діти знайомились з музикою певної епохи – починаючи від зародження музики та музики епохи бароко, класицизму, романтизму до сучасної класичної музики і джазу.
Найбільш цікавим досвідом для дітей був безпосередній контакт з музичними інструментами. Багато хто з учнів вперше бачив деякі інструменти та вперше мав можливість спробувати грати на них. Також, діти полюбили гру «Музичне лото»: гра, в якій треба відгадати який інструмент звучить, дітям пропонується 4 картинки з зображенням інструментів і вони мають вибрати потрібний інструмент і назвати його. Набуті знання діти демонстрували в останній день табору в музичних вікторинах та музичних лото.
На уроках образотворчого мистецтва учні освоювали різні техніки ліпки та малювання (акварель, гуаш, олівці). Наприкінці занять кращі роботи були представлені в Дзензелівському краєзнавчому музеї, поруч з виставкою робіт Дмитра Бур`яна.
На уроках хореографії діти вчилися танцювати гопак, гуцулку, деякі бальні танці та хіп-хоп.
9 червня відбувся заключний концерт, на якому фортепіанний дует у складі Альони Декуші та Вероніки Александрової зіграли в 4 руки фортепіанні цикли «Моя матінка Гусиня» Моріса Равеля та «Карнавал тварин» Каміля Сен-Санса. Концерт мав інтерактивний характер: піаністки розповідали казки, за мотивами яких була написана «Моя матінка гусиня», а також діти відгадували яких звірів зобразив звуками Сен-Санс. В подарунок діти дістали навчальні матеріали, а найбільш активні – сопілочки.
Музичні заняття проводила Альона Декуша (викладач ДМШ №1 ім. Степового в Києві).
Хореографію – Тамара Солович (викладач Державної Дитячої Хореографічної Студії «Барвіночок» м. Київ).
Образотворче мистецтво – молодий український скульптор та художник Дмитро Бур`ян (Черкаси).
Дитячий мистецький табір у Дзензелівці проводився вперше. В організаційному плані виникало багато питань, оскільки кількість дітей була в декілька разів більшою, ніж планували організатори. Однак в майбутньому проект буде мати продовження, оскільки «Мистецькі вакації» викликали неабиякий інтерес серед дітей та викладачів.
Організація такого різносторонньо мистецького табору у селі, де діти, на жаль, не мають можливості мистецько розвиватися, стало можливим завдяки в першу чергу викладачам, які відгукнулися на пропозицію приїхати в Дзензелівку і присвятити свій час табору. Павлу Лисому та його батькам Оксані та Петру Лисим, які допомагали в організації табору, та надали житло викладачам; меценату Корнелісу Хузінсі, який взяв на себе шкільні автобуси, які привозили дітей в Дзензелівку, а також забезпечив всіма необхідними матеріалами для уроків образотворчого мистецтва та музики; Дзензелівській загальноосвітній школі, яка надала приміщення та необхідне технічне обладнання; Дзензелівському краєзнавчому музею, в якому проходили музичні заняття, а також заключний концерт.
Фото надані Альоною Декушою.