Віртуозність – жіноча справа! Лауреати ІІ Одеського конкурсу скрипалів

Пишні сукні та звучання скрипки: в Одесі відбулося нагородження лауреатів ІІ Одеського регіонального конкурсу скрипалів та урочистий Гала-концерт

Сонячна Одеса зустрічає нас радісними нотками і, здається, яскравий голос скрипки – це голос самого міста. Але ж ні! Скрипкові пасажі тут лунають із вікон Літературного музею, який став місцем проведення урочистого Гала-концерту переможців Одеського регіонального конкурсу скрипалів.

Справжньою окрасою цього музею є Золота зала: зайшовши сюди на мить дивуєшся, чи не потрапив у минуле, адже юні скрипальки, усі в чудових бальних сукнях безумовно додали цій події неабиякої урочистості. Але чому лауреатами конкурсу стали лише дівчата? Про це розповімо трохи згодом.

Анастасія Бодарева (6 років)

Відео-конкурс

Одеський регіональний конкурс скрипалів відбувається вже вдруге і в ньому можуть брати учать юні скрипалі – учні музичних шкіл усієї Одеської області. Але виступати перед серйозним журі не потрібно, адже за умовами конкурсу, учасники повинні надіслати лише свій відеозапис виконання двох творів. Згодом їх виступи переглядає журі, і як запевнив нас арт-директор конкурсу Андрій Мурза, справжній талант одразу можна розпізнати навіть з відео. Такий формат виявився дуже комфортним для дітей! А ще важливу роль відіграють цінні подарунки – 600 Є за Першу премію та призи від партнерів конкурсу, в тому числі – струни та каніфолі від німецької фірми Pirastro.

Але хоч переможців і визначали по відео, однак у Гала-концерті ми змогли почути “на живо” усіх фіналістів Першого (2016) і Другого регіонального конкурсу скрипалів (2017). І насправді є співпадінням, що усі премії на обох конкурсах отримали дівчата.

Про лауреатів Першого Одеського регіонального конкурсу скрипалів читайте: Майстерне виконання на відео в обмін на стипендію!

 

Ганна Кривцова  – лауреат І премії Першого Одеського регіонального конкурсу скрипалів (2016)

Гала-концерт

Відкривали урочистий Гала-концерт найменші скрипальки: Анастасія Бондарева (6 років), Олена Єршова (7 років) – дипломанти Першого конкурсу, та Катерина Юрченко (9 років), яка цього річ отримала ІІІ премію. Діти виступили дуже достойно, а Катерина Юрченко вразила розумінням драматургії твору та блискучою кульмінацією у виконанні І частини Скрипкового концерту №2 А. Комаровського.

Ще одну ІІІ премію у розмірі 150 Є на Другому конкурсі скрипалів отримала Олександра Безусова (10 років). Її виступ був чи не найбільш енергійним, адже п’єса «Джаз в Карпатах» О.Саратського, музика якої поєднала джазові ритми та фольклорні мотиви, блискуче вдалася маленькій виконавиці.

Дипломантом цьогорічного конкурсу стала Лаура Морева з ДМШ №11, яка виконала твір Ф.Крейслера.

І і ІІ премії на Другому конкурсі отримали цьогорічні випускниці Одеської спеціальної музичної школи ім. проф. П. Столярського, яка славиться своєю скрипковою школою. Поміж іспитами та незалежними оцінюваннями Алла Тернова (ІІ премія) та Дар’я Владова-Диковська (І премія) підготували для Гала-концерту віртуозі твори Б.Бартока та П.Чайковського і, хоч виглядали дещо втомленими, але справили чудове враження на слухачів та були щасливі своїм успіхам.

Дар’я Владова-Диковська – лауреат І премії Другого Одеського регіонального конкурсу скрипалів (2017)

Яскравими виступами запам’яталися лауреати І і ІІ премій Першого конкурсу скрипалів (2016) – Ганна Кривцова та Мирослава Буката. Обом дівчатам зараз 14 років і вони показали, що після перемоги на конкурсі невпинно розвивають свій талант і обрали для виступу на Гала-концерті віртуозні твори. Ганна Кривцова виконала феєричну “Кармен-фантазію” Ф.Дрдла, а Мирослава Буката – “Карпатську рапсодію” українського композитора М. Скорика, яку, до слова, композитор написав для Міжнародного конкурсу скрипалів ім. Д.Ойстраха, що відбувався у 2004 році в Одесі.

 

Досвід і можливість

Окрім Гала-концерту в рамках конкурсу відбулися ще дві події, які покликані розвивати скрипкове мистецтво у школах Одещини. По-перше, німецьке нотне видавництво Bärenreiter подарувало Одеській спеціальній музичній школі-інтернат ім. проф. П. Столярського ноти зі скрипковими творами Й.С.Баха, Г.Ф.Телемана, В.А.Моцарта, А.Дворжака. Тепер з нотами, з яких грають по всьому світі, мають можливість працювати юні віртуози Одещини.

Андрій Мурза та учениця ДШМ №6 м. Одеса

Друга подія – це здобуття дітьми унікального досвіду на майстер-класі арт-директора конкурсу Андрія Мурзи. Одесит, випускник школи ім. проф. П. Столярського, а нині – учасник симфонічного оркестру в м. Дюссельдорф (Німеччина) провів майстер-клас у ДШМ №6 м. Одеси. За словами директора школи Галини Іванівни Кушнаренко, це вперше відомі музиканти проводять заняття з учнями школи, адже переважно майстер-класи відбуваються зі студентами музичної академії або учнями спеціалізованої школи ім. проф. П. Столярського, хоча такого досвіду насправді потребують усі учні музичних шкіл. До бібліотеки школи мистецтв №6 були також передані ноти видавництва Bärenreiter.

Для юних віртуозів Одещини участь у конкурсі, Гала-концерті та майстер-класі – це чудова можливість здобувати новий досвід, займатися улюбленою справою та навіть отримувати за це фінансову винагороду. Та організатори конкурсу прагнуть виходити за межі області – на всеукраїнський рівень, щоб ще більше дітей-скрипалів могли навчатися та демонструвати свою віртуозність.

Фото надані організаторами Одеського регіонального конкурсу скрипалів

Стефанія ОЛІЙНИК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *