VI Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

Впродовж 6-30 листопада відбудеться VI Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Програма буде надзвичайно насиченою та задовольнить найвибагливішого слухача: від музики польських та українських композиторів, до  шедеврів світової музики! Концерти фестивалю об’єднають кілька міст – Львів, Київ та Варшаву!

Марафон імпрез розпочнеться урочистим концертом в день народження Ігнація Падеревського – 6 листопада, в Архикатедральній базиліці Св. Івана Хрестителя у Варшаві – у місці де спочиває прах митця. Серед інших сцен фестивалю: Національна опера у Львові і Національний театр оперети у Києві, Львівська національна галерея мистецтв і, традиційно, сцена незмінного партнера фестивалю – Львівська національна філармонія.

В програмі фестивалю  представлені  різнопланові концерти, серед яких: симфонічна музика, фортепіанний речиталь, популярні оперна музика, джаз.  В репертуарі польські та українські  композитори – Падеревський, Шопен, Шимановський, Кіляр, Лютославський, Дембський, Сидоренко, Скорик та шедеври світової музики  – Бах, Шуман, П’яцолла, улюблені  оперні фрагменти творів Моцарта, Верді, Пуччіні і Монюшко.

Серед учасників цьогорічної мистецької події –  справжні зірки різних музичних напрямків, які запанують на фестивальній сцені.

Джонатан Плоурайт – один із найвідоміших піаністів сьогодення. Британець за походженням, уславлений критиками за унікальну “трансцендентну” техніку, відомий не лише як інтерпретатор Шопена та Падеревського, але й першовідкривач менш відомих представників польського романтизму, серед яких і уродженець Львова Александер Зажицький. У шопенівськім 2010 році записав диск  Hommage à Chopin. Альбом потрапив до Top 20 записів класичної музики і був удостоєний низки престижних відзнак, таких як Премія німецьких критиків звукозапису, Вибір редакції журналу Gramophone, відзнака Золотий діапазон, а також Альбом тижня радіо ClassicFM i ABC ClassicFM.

Американські критики вважають  Гражину Аугусцік – джазову вокалістку, аранжувальницю і  композиторку, однією з найцікавіших постатей на світовій джазовій сцені. Артистка випустила 19 сольних альбомів. Її проекти натхненні класичною музикою, етнікою (в тому числі клезмером), латиною, а також лондонським андеґраундом. Двічі виступала на одному з найбільших джазових фестивалів у світі Chicago Jazz Festival та багатьох інших престижних джазових імпрезах. За результатами опитування Jazz Forum Magazine  5 разів отримувала звання кращої джазової співачки. Її проект Chopin World Sound був визнаний критиками Chicago Tribune однією з 10 найважливіших музичних подій.

Гражина Аугусцік

Кшесімір Дембський – композитор, джазовий скрипаль, диригент, аранжувальник і музичний продюсер. У 1985 році за результатами опитування американського журналу Down Beat потрапив до десятки кращих джазових скрипалів світу. Записав понад 30 компакт-дисків зі своїми композиціями для багатьох престижних лейблів. Дембський автор музики до екранізацій видатних творів польської літератури, працював також для Голівуду. У 2000 році отримав нагороду Фридерик в категорії Композитор Року та відзнаку Міжнародної кіноакадемії за музику до фільму Вогнем і мечем (реж. Єжи Гофман). У 2005 році він отримав замовлення від голлівудських студій Limelight Films складати музику для 16 фільмів Чарлі Чапліна з роками 1914-1917.

Анна Марія Стаськєвіч – польська скрипалька, лауреат Міжнародного конкурсу скрипалів Генрика Венявського в Познані. Двічі номінована на Паспорт Політики, а також на фонографічну премію Фридерик, котру здобула в 2011 році за альбом  Aqua e Vinho. Kuropaczewski, Szymczewska, Zdunik. 2014 записала твори Г. Венявського для скрипки з оркестром для реномованої компанії DUX.

Магдалена Схабовська. Активно виступає як солістка в Польщі і за її межами. Разом з легендарним польським диригентом Єжи Максим’юком брала участь у виконанні провідної партії Уляни в оновленій версії опери Падеревського «Манру», створеній спеціально для фестивалю «Відкриваємо Падеревського» у Львові.

Михайло Малафій  – один із провідних українських молодих вокалістів. Багаторазовий переможець міжнародних конкурсів вокалістів, зокрема у Сеулі (2016), Мінську (2015), Ченстохові (2015), конкурсу ім. Антоніна Дворжака в Карлових Варах (2013). Соліст Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької. З великим успіхом виступав у Франції, Італії, Чехії, Польщі, Сербії, Росії, а також у Львові та інших містах України.

Михайло Малафій

У фестивальних концертах братимуть участь 4 різних оркестри, серед яких Молодіжний оркестр PADERWSKI, створений з ініціативи польсько-української фундації імені Падеревського Фундації, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Симфонічний оркестр Львівської національної опери, Симфонічний оркестр Київського національного театру оперети.

Диригенти: Анджей Бауер, Ігор Пилатюк, Кшесімір Дембський, Михайло Дутчак, Оксана Мадараш.

Солісти: Людмила Осташ (сопрано), Орест Сидір (баритон), Артур Яронь (фортепіано), Маріанна Гумецька (фортепіано), Євген Крук (скрипка).

Джазове тріо у складі: Ніколя Колодзєйчик,  фортепіано; Мацєй Щиціньський, контрабас; Себастіян Франкєвіч, ударні.

Спеціальними подіями фестивалю стануть: оперний Гала-концерт пам’яті двох зірок сцени часів Ігнація Падеревського: Марцеліни Сембріх-Коханської і Соломії Крушельницької, Вручення відзнаки PADEREWSKI , Виставка скульптур Анджея Ренеса «В колі музики і історії», яка відбудеться  15-20 листопада у Львові і  25 листопада у Варшаві.

Фото: 1 – із офіційного сайту Гражини Аугусцік  (фотограф – Krystyna Andryszkiewicz), 2 – із офіційного сайту LvivMozArt 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *