В рамках Міжнародного фестивалю “BEE250VEN” львівський колектив Lemberger Solisten виконає нову редакцію Симфонії Бетховена

15 серпня у львівському хабі Lem Station відбудеться презентація нової музичної формації «Lemberger Solisten» та виконання нової редакції Симфонії №8 Л. ван Бетховена. Концерт відбуватиметься в рамках Міжнародного фестивалю “BEE250VEN”.

Цього року мистецький світ відзначає 250-ліття композитора. Через пандемію COVID-19 усі заплановані фестивалі були скасовані або переведені в онлайн формат. Німецький фестиваль “BEE250VEN” – один з найбільших цьогорічних бетховенських фестивалів, на якому заплановано 41 концерт впродовж серпня 2020 року. З 1 по 30 серпня на онлайн-платформі Classic@Home виконуватимуться твори Бетховена: від фортепіанних сонат до масштабних симфоній. 

До числа виконавців на фестивалі “BEE250VEN” запросили і українських музикантів – новостворений ансамбль Lemberger solisten. Саме вони виконають нове аранжування Симфонії №8 Л. ван Бетховена на концерті у Львові, який буде траслюватися на онлайн платформі фестивалю “BEE250VEN”. Оркестр яскраво запрезентує себе в музичній спільноті, поруч із найкращими світовими виконавцями та колективами у сфері класичної музики і, відтак, представить українське виконавство в рамках фестивалю.

Менеджерка проєкту, Оля Лозинська на сторінці Facebook розповіла, що обирала найкращих музикантів: «Я вже давно слухаю не лише музику — я слухаю музикантів. З 2012 року роботи в філармонії і круговерті бурхливих культурних подій міста, це дало свій результат: точно знала, кого запрошувати до складу». До числа виконавців колективу увійшли Марія Ткачик (концертмейстер), Анна Бура та Дмитро Лиско (скрипка), Роман Жарковський (альт), Дмитро Ніколаєв (віолончель), Тарас Яцишин (контрабас), Наталія Кожушко-Максимів (флейта), Михайло Закопець (гобой), Дмитро Олійник (ударні). Творчий керівник ансамблю – диригент Юрій Бервецький.

Спеціально для цього концерту була створена нова редакція Симфонії №8 Л. ван Бетховена для камерного складу. Авторка редакції Симфонії – молода українська композиторка Мар’яна Рудакевич поділилася враженнями від її створення:

«Робота над перекладом симфонії на октет з литаврами видалась надзвичайно захопливою, так би мовити, «на одному диханні». Вся цікавість полягала у виборі складу ансамблю і, найголовніше, повній реалізації Бетховенського задуму в адаптації на октет. Максимальної уваги вимагала специфіка оркестрового і камерного викладу для досягнення наповненого звучання.

Робота зайняла приблизно півтора тижня, сповненого творчого натхнення. Це був ще один цікавий досвід для мене. Я сподіваюся, що слухачі будуть задоволені звучанням симфонії! З глибокою вдячністю усім, хто допоміг мені зреалізувати мій досвід, мої творчі ідеї».

Мар’яна Рудакевич

«..Карантинні норми додають свої штрихи: саме тому виконання Симфонії №8 Бетховена в перекладі Мар’яни Рудакевич для октету і литавр, додають особливої барви», – додала Оля Лозинська.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *