Українці – чемпіони світу в мистецтві гри на акордеоні

Впродовж 3-9 листопада в Португалії відбувався 69-й Всесвітній трофей акордеона. Це був інтенсивний тиждень заходів, концертів, лекцій, майстер-класів, де зібралися найкращі світові акордеоністи, щоб виступити на найвищому рівні та обрати «світового чемпіона» 2019 року.

Критики вважають Всесвітній трофей акордеона найпрестижнішою подією в мистецтві гри на цьому інструменті, адже конкурс має тривалу історію – заснований ще у 1951 році «Всесвітньою конфедерацією акордеонів» (CMA – Confederação Mundial de Acordeão). Конкурс розрахований на 9 категорій, у які входять як і солісти, так і ансамблі. Президент конкурсу Фредеріко Дешам зібрав журі майже з усього світу – представників 26-ти країн: США, Італії, Франції, Іспанії, Китаю, Бразилії, Кіпру, України і навіть представника Африки.

Звісно, Україна багата на свої таланти. Тому українські колективи не змогли пройти повз всесвітньо відомий конкурс. Цим сміливим гуртом став ансамбль віртуозів «AKKO Quartet», у складі Заслужених артистів України Олега Шияна та Романа Молоченка, лауреатів Міжнародних конкурсів Віталія Козицького та Богдана Машталяра.

Квартет створений у 2016 році за ініціативи «Творчого тандему Шияна & Молоченка». За цей час виконавці вже встигли підкорити найкращі сцени України. Гурт залюбки приймають і за межами Батьківщини, запрошують на фестивалі та концерти. Іноземцям за щастя послухати квартет, особливо у їх виконанні українську музику.

Не зупиняючись на своїх здобутках, ансамбль вирішив взяти участь у Всесвітньому трофеї акордеонів у категорії «Senior Chamber Music». В цій номінації змагалися 7 найкращих колективів із Росії, Китаю, Сербії, Польщі та Франції.

Після запального та блискучого виступу українського ансамблю, журі не змогло віддати нагороду іншим! Адже українці запалили сцену своїм артистизмом та професіоналізмом!

Вітаємо «AKKO Quartet» з перемогою! Вони стали першими в Україні чемпіонами світу в ансамблевій грі на акордеоні!

Офіційні сторінки “AKKO Quartet”:

https://www.facebook.com/AkkoQuartet/

https://www.youtube.com/channel/UCAeeFQAvBNU46YdUdgqfRtw/featured

Софія ШИЯН

3 коментарі до “Українці – чемпіони світу в мистецтві гри на акордеоні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *