Український інститут створить англомовний каталог для презентації української музики за кордоном

До каталогу, який отримають ключові міжнародні гравці музичного сектору, будуть включені гурти та виконавці, які представляють актуальну академічну, джазову та мейнстрімну музику. Потрапити до каталогу можна, подавши до 21 червня 2020 року заявку на конкурс. «Це нагода відкрити для закордонної публіки нові імена», – зазначає менеджерка Українського інституту Мар’яна Бондаренко. 

Подробиці конкурсу та критерії оцінювання можна дізнатися на сайті Українського інституту.

До каталогу увійдуть виконавці за трьома напрямами:

  • мейнстрім (Indie, Rock, Hip Hop)
  • джаз (contemporary jazz, free improvisation, world music)
  • сучасна академічна музика

Друковані примірники каталогу будуть надіслані фестивалям, шоукейсам, основним концертним майданчикам, музичним вищим навчальним закладам, журналістам та критикам, українським дипломатичним місіям, а також представникам української діаспори. Окрім свого практичного призначення для роботи з фаховим середовищем, каталог стане промоційним елементом актуальної української культури за кордоном.

«Такі каталоги – звична практика для інституцій культурної дипломатії і помічний інструмент для представлення культурного продукту. Ми почнемо впроваджувати цей формат з музики: оберемо найкращі українські гурти та виконавців, які готові виходити на глобальний ринок, щоб підтримати і представити тренди української музики ключовим міжнародним агентам. Каталог – це спроба систематизувати музичну представленість і поступово інтегруватися у світову індустрію», – розповідає керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф’єва.

Обирати музикантів буде міжнародне журі – директори провідних міжнародних фестивалів та шоукейсів, видатні виконавці та диригенти, музичні критики та журналісти з Австрії, Литви, Нідерландів, Німеччини та Польщі. Міжнародне журі має об’єктивно оцінити, який контент та гурти будуть цікаві міжнародній публіці.

Український інститут планує оновлювати каталог кожні 2 роки. Музикантів, які увійдуть до музичного каталогу, Український інститут залучатиме до своїх програм, проєктів та заходів за кордоном. «Ми хочемо продемонструвати можливості міжнародної співпраці з українськими виконавцями, їх готовність до взаємодії, мобільність та гнучкість», – пояснює менеджерка напряму «Музика» Українського інституту Мар’яна Бондаренко.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *