У львівському храмі вперше за століття зазвучав орган

Концерт органної музики звернув увагу львів’ян на потребу реставрації органу у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. 

Однією із найвеличніших сакральних споруд Львова є Гарнізонний храм св.. Петра і Павла. На жаль, довгий час він був закритий для відвідувачів і перебував у занедбаному стані. Його “відкриття” відбулося не так давно – у 2001 році. З того часу тут проводяться не тільки богослужіння, а й різні мистецькі акції, спрямовані на збір коштів для реставрації внутрішнього вигляду храму. Однак тепер звернули увагу, що потрібно привести до ладу не тільки настінні фрески, але й “серце” храму – величний орган.

Саме для цієї мети до храму привезли дігітальну копію старовинного барокового органу, який нагадав стінам храму про музику, яка вже не лунала тут понад століття. Організаторами концерту стала українсько-швейцарська організація Галіціана скола канторум, яка займається пропагуванням та дослідженням давньої музики. Органіста для цієї події запросили зі Швейцарії – Ілля Вьольмі  є головним органістом кафедрального собору м. Лісталь. Він впродовж вечора виконав твори Ніколя де Гріньї та Йоганна Себастьяна Баха.

Окремі хорали (духовні наспіви протестанської та католицької традицій), які лягли в основу інструментальних композицій Й.С. Баха, на концерті спочатку виконувалися хором зі студентів Львівської музичної академії ім. М.Лисенка, університету ім. І.Франка та музичного училища. Згодом органіст підхоплював їх мелодію і виконував обробки Й.С.Баха, розкриваючи слухачам красу автентичних наспівів та органної імпровізації, яка дивувала прихожан і в епоху Бароко, й 300 років по-тому – справила неймовірне враження на сучасних львів’ян.

Фото – Наталія Золотухіна.

Олійник Стефанія

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *