У Львівській опері на концерті «Секрети Страдіварі» звучатимуть раритетні інструменти італійських майстрів

Рідкісну можливість почути скрипку, виготовлену в 1746 році учнем славетного Страдіварі та віолончель 1885 року майстра-скульптора з Генуї, матимуть слухачі 12 травня на концерті «Секрети Страдіварі» у Дзеркальній залі Львівської національної опери.

Такі цінні та дороговартісні інструменти довірили блискучим українським музикантам – скрипалеві Михайлу Захарову (Австрія-Україна) та віолончелісту Олексію Шадріну (Німеччина-Україна). У концерті також візьмуть участь лауреат численних міжнародних конкурсів, один із найвідоміших українських концертуючих піаністів молодого покоління Роман Лопатинський та сопрано Алла Мішакова – провідна солістка «СхідОпера».

В концерті партія скрипки виконується на унікальному інструменті, якому на теперішній час 273 роки. Скрипку виготовив майстер Джованні Батіста Гваданіні, який безпосередньо був учнем самого Страдіварі. На інструментах Гваданіні сьогодні грають як видатні академічні музиканти, так і поп-зірки, що популяризують класичну музику. Серед них – Ванеса Мей та Девід Гарретт. Вартість скрипок Гваданіні може сягати декількох мільйонів доларів. Скрипаль Михайло Захаров зазначив, що це «приголомшливий інструмент».

Партія віолончелі виконується на інструменті 1885 року майстра Ермініо Монтефіорі з Генуї.

Та місія концерту – не просто продемонструвати цінні інструменти в руках талановитих українських музикантів.  Це, насамперед, бажання привернути увагу бізнесу та меценатів до нових можливостей інвестування через класичну музику. Яким чином? Через  купівлю раритетних інструментів і надання їх у користування молодим найбільш талановитим і перспективним музикантам. У Європі така меценатська практика є надзвичайно поширеною – для цього створюються Фонди, які опікуються зберіганням інструменту, страхуванням та гарантують збереження. А тривале збереження можливе тільки через використання інструменту, адже музичні інструменти втрачають свої властивості через довготривалий неробочий стан.  Далі фонд знаходить шляхом конкурсів, фестивалів чи інших знакових подій справді талановитих молодих музикантів, які заслуговують на підтримку і дає їм можливість тимчасово грати на таких інструментах.

Концерт музикантів у Відні в рамках Року української культури в Австрії

Тривалий час в Україні стоїть питання створення такого Фонду раритетних інструментів: на Батьківщині кращі музиканти нашої держави не мають можливості отримати у користування такі цінні інструменти, однак багато з них дуже успішно співпрацюють з фондами європейськими. Так, Михайло Захаров, який живе і працює в Австрії, грає на скрипці італійського майстра Джованні Пістуччі 1910 року. Саме Михайло, співпрацюючи з декількома європейськими фондами і агентствами, отримав можливість привезти скрипку майстра Гваданіні 1746 року для туру Україною.

В програмі концерту «Секрети Страдіварі» на унікальних інструментах прозвучать твори Бориса Лятошинського, Антоніна Дворжака, іспанські романси. Ще одним сюрпризом для слухачів стане прем’єра циклу романсів Мирослава Скорика на вірші поета Богдана-Ігоря Антонича. Вперше цей твір прозвучав нещодавно на концерті у Відні, де той самий склад виконавців за участі сопрано Тетяни Мельниченко став частиною фестивалю Ustream в рамках Року української культури в Австрії.

Мирослав Скорик під час прем’єри у Відні

Концерт «Секрети Страдіварі» відбудеться не лише у Львові, а й у Харкові, Одесі та Києві. Ініціатором виступила «СхідOperа» (Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка).

Деталі – на сторінці концерту «Секрети Страдіварі» у Львові: https://www.facebook.com/events/1047553255436403/

За матеріалами прес-релізу

Один коментар до “У Львівській опері на концерті «Секрети Страдіварі» звучатимуть раритетні інструменти італійських майстрів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *