У Києві стартує проект «Музика Незалежності»

На честь 100-річчя відновлення власної Незалежності, яке цього року святкує як Україна, так і Польща, у Києві відбудеться проект «Музика Незалежності».  Головною ідеєю є співставлення музики – польської та української, що втілиться в трьох різнопланових концертах – ораторіальному, хоровому та симфонічному. Автором ідеї є диригент Роман Ревакович, який уже понад 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між країнами.

Перший концерт проекту відбудеться в Колонному залі Національної філармонії України 29 вересня о 19:00 й водночас буде урочистим відкриттям міжнародного фестивалю Кyiv Music Fest (29 вересня – 8 жовтня).

В програмі:

І відділ

Б. Фроляк – «Пісні зірок» для симфонічного оркестру (київська прем’єра);

І. Щербаков – Концерт-елегія для віолончелі та симфонічного оркестру (світова прем’єра).

Диригент Роман Ревакович

ІІ відділ

К. Пендерецький – «Credo» для 5 солістів, хору хлопчиків, мішаного хору та симфонічного оркестру (1997-1998)

Диригує автор

Знаковою подією для культурного життя Києва стане приїзд до України відомого композитора Кшиштофа Пендерецького, який за диригентським пультом представить свій твір. Композиція прозвучить у виконанні Хору хлопчиків «Дзвіночок», Національної академічної капели «ДУМКА», Національного симфонічного оркестру України, а сольні партії виконають польські виконавці. Всі вокалісти впродовж тривалого часу співпрацюють з маестро Пендерецьким та мають значний досвід виконання ораторій і кантат.

Івонна Госса

(сопрано)

З відзнакою закінчила Вокально-виконавський відділ академії музики ім. Ігнатія Яна Падеревського в м. Познані (в класі Еви Вдовицької). Неодноразово приймала участь в міжнародних вокальних конкурсах, де посідала найвищі місця, наприклад, отримала Гран-прі та золоту медаль на Міжнародному конкурсі вокалістів ім. Марії Каллас в Афінах.

Гордістю цієї солістки є, перш за все, точність та чудові технічні можливості її унікального голосу з широким діапазоном та незвичної чистоти тембр. Це дозволило їй виконувати репертуар різних музичних традицій – від бароко до сучасності, а також перевтілюватися на сцені в різні образи (Паміни в «Чарівній флейті» В.А. Моцарта, Джильди з «Ріголетто» Дж. Верді Ліу з опери «Турандот» Дж. Пуччіні, Юдити в опері «Замок герцога Синя Борода» Б. Бартока).

Івонна Госса працювала з визначними дириґентами, такими як Девід Ллойд-Джонс, Густаво Дудамель, Девід Аглер, Мауріціо Беніні, Антоній Віт. З самим маестро Кшиштофом Пендерецьким виконавиця співпрацює вже впродовж 11 років.

Кароліна Сікора

(сопрано)

Вокалістка закінчила навчання з відзнакою в Гданській музичній академії імені Станіслава Монюшко на факультеті Вокальної та акторської майстерності (клас Ришарда Мінкевича). Згодом успішно продовжила й завершила навчання в Гамбурзькій вищій школі музики й театру під керівництвом професора Ренате Бел. Крім того, Кароліна отримала стипендію від Міністерства культури та національної спадщини, а також здобула престижну стипендію міжнародної програми DAAD в Німеччині.

Вона неодноразово виступала на численних фестивалях та концертних сценах по всьому світу, які представляють різножанровий репертуар – як ораторії, кантати, оперні твори, так і камерний репертуар. З найбільш знакових оперних партій в репертуарі виконавиці чимало опусів відомих класиків: Леді в «Макбет» Дж. Верді, Мерседес у «Кармен»  Ж. Бізе, Ольга в опері «Євгеній Онєгін» П. Чайковського. Доповнюють палітру ролей і опери самого Маестро К. Пендерецького – мама Убу в «Ubu Rex», Роза в «Чорній масці».  З 2014 року вокалістка розпочала співпрацювати з диригентом Кшиштофом Пендерецьким.

Анна Любанська

(Мецо-сопрано)

Закінчила з відзнакою Варшавську академію музики (клас Кристина Шостек – Радкова). Вже на останньому році навчання вона почала виступати в польській Національній опері.

Багатогранний талант Анни Любанської, темперамент та акторські здібності роблять її однією з найбільш універсальних сучасних польських виконавиць, здатних однаково добре виконувати як трагічні партії, так і більш світлого характеру. В її репертуарі дуже різнопланові ролі – Ортруда в «Лоенгріні» Р. Вагнера, Принцеса Еболі в «Доні Карлосі» та Амнеріс в «Аїді» Дж. Верді, Іродіади в «Соломеї» Р. Штрауса. За свою творчу кар’єру виконавиця працювала з багатьма солістами та диригентами світового масштабу, серед яких Єжи Максим’юк, Марк Міньковський, Віктор Гергієв, Стефан Солтез, Пласідо Домінго, Едіта Груберова.

Адам Здуніковський

(тенор)

Майбутній митець виявляв зацікавленість до музики з раннього дитинства, згодом почав співати у хорі хлопчиків «Lutnia». Продовжив своє навчання вокальному мистецтву в Шопенівській академії музики у Варшаві.

Сольний дебют артиста відбувся у 1990 році у Великому театрі Варшави. Отримав декілька нагород на міжнародних змаганнях – Конкурс вокального мистецтва ім. Ади Сарі (нагорода з відзнакою), Конкурс молодих вокалістів «Монужко» у Варшаві (ІІІ премія), фіналіст Міжнародного оперного конкурсу «Бельведер у Відні. Адам Здуніковський також має унікальну честь співати всі ораторіальні твори, написані Кшиштофом Пендерецьким.

 

Роберт Єзерський

(бас)

Майбутній співак навчався на вокально-виконавському відділі Академії музики в Познані (клас Антоніни Кавецької). Дебютував у Познанському оперному театрі в ролях Папагено («Чарівна флейта») та доктора Бартоло («Севільський цирульник»).

Артист продовжив свою сольну кар’єру у Франції, куди переїхав на запрошення проводити майстер-класи зі співу, а також співпрацював з французькими оперними театрами у Парижі (Королівський театр), Ліоні, Комп’єні, Массі.

Оперний репертуар виконавця різноплановий – Дон Жуан в однойменній опері В.А. Моцарта, Мефістофель у «Фаусті» Ш. Гуно, Ескамільйо в «Кармен» Ж. Бізе,  Феррандо в «Трубадурі» Дж. Верді, Умберто в «Служниця-пані» Дж. Перголезі.

В наступних концертах циклу «Музика Незалежності» прозвучать твори Генріха Міколая Гурецькога та Валентина Сильвестрова (31/10), а завершать цю протяжну в часі трилогію творчістю Ганни Гаврилець, Ігоря Щербакова та Ігнація Яна Падеревьского (4/12).

Галина ДУБ

За підтримки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *