Сучасна українська класика на Міжнародному фестивалі оперного мистецтва у Львові

18 листопада у рамках XVII Міжнародного оперного фестивалю імені Соломії Крушельницької відбудеться концерт Національного ансамблю солістів “Київська камерата” під орудою Народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Валерія Матюхіна. У програмі – твори Є.Станковича, З.Алмаші, Ю.Шевченка.

Репертуар колективу є надзвичайно багатим: від музики бароко до сучасної класики, проте візитівка “Київської камерати” – виконання творів сучасних українських композиторів. Сольні партії виконають зірки української класичної сцени: Богдана Півненко (скрипка), Оксана Нікітюк (сопрано), Олександр Бойко (баритон), Андрій Тучапець (альт).

Концерт розпочнеться виконанням двох композицій Євгена Станковича: “Opera rustica” (або “Сільські сцени”) для баритона, сопрано та камерного оркестру і “Гірської легенди” для альта та струнних. Цікаво, що саме Національний ансамбль солістів “Київська камерата” був першим виконавцем “Opera rustica”. На сцені Львівської національної опери слухачі вже мали змогу оцінити монументальну фольк-оперу “Коли цвіте папороть”, прем’єра якої минулоріч з великим успіхом відбулася після 40 років мовчання. Цього разу звучатиме більш камерне полотно Станковича, сповнене прозорим, романсовим звучанням оркестру.

“Гірська легенда” для альта та струнних перенесе слухачів у світ народного інтонування, органічно поєднаного з оркестровими барвами сучасного оркестру.

Богдана Півненко

Різдвяний настрій творитимуть дві колядки в обробці Золтана Алмаші, написані для унікального тембру знаної виконавиці Ніни Матвієнко. До першої “Добрий вечір тобі, пане господарю” композитор вже звертався у Третьому струнному квартеті. Всім відома колядка “Спи, Ісусе, спи” о. Йосипа Кишакевича надихнула Алмаші на справжню фантазію із  винахідливим віолончельним соло.

Поринути в авантюрну атмосферу Львова XIX – початку XX століття з його особливою субкультурою дозволить слухачам сюїта для скрипки та струнного оркестру “Батярські пісні” Юрія Шевченка. До складу сюїти увійшли 5 жартівливих творів в оригінальній обробці композитора – “Тільку ві Львові”, “Там на балю ветиранів”, “Панна Францішка”, “Файдулі, фай”, “Бувай ми здорова”.

На завершення програми прозвучить парафраз Юрія Шевченка “Ми є!” на тему Національного Гімну України, однак не у традиційній версії для хору, а в перекладі для скрипки і струнного оркестру.

 

Довідка

Національний ансамбль солістів “Київська камерата” створений у 1977 році Валерієм Матюхіним. Основною сферою творчої діяльності колективу стало виконання та популяризація музики українських композиторів, зокрема, й за кордоном. Ансамбль очолювали у різні періоди такі відомі композитори, як Євген Станкович, Мирослав Скорик, Іван Карабиць. Учасники колективу, серед яких лауреати численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів, заслужені й народні артисти України, виступають у різних складах – від дуету і до малого симфонічного оркестру.

Концерт відбудеться 18 листопада о 15:00 у Дзеркальній залі Львівської національної опери.

Марія ЛІПІНСЬКА

Один коментар до “Сучасна українська класика на Міжнародному фестивалі оперного мистецтва у Львові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *