«Стильне» виконання бароко: Марта Кузій презентує фортепіанний речиталь на сцені Львівського органного залу

26 вересня у Львівському органному залі відбудеться сольний концерт піаністки Марти Кузій. У програмі вечора звучатимуть твори композиторів епохи бароко, а саме французького композитора Жана Філіпа Рамо та італійського клавесиніста Доменіко Скарлатті. Про майбутній концерт, ідею створення розповіла Марта Кузій.

Про виконавицю

Марта Кузій-Андрущак є випускницею Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької та Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка.

2009 року навчалася у Музичній Академії ім. Кароля Шимановсього в Катовіцах (Польща) під керівництвом одного з найавторитетніших професорів в світі Анджея Ясінського. У січні 2010 року отримала головну нагороду «Золотий Парнас» на V Міжнародному фортепіанному форумі «Bieszczady bez granic» у Сяноку (Польща). До 2019 року викладала у Вроцлавській середній школі музики. З 2020 року працює в Меморіальному музеї ім. С. Людкевича у Львові.

Лауреат міжнародних та національних конкурсів. Марта Кузій є сольною та ансамблевою виконавицею. У супроводі симфонічного оркестру гастролювала в Україні, Польщі, Словаччині, Австрії, Німеччині, Франції, Швейцарії. Авторка курсу лекцій #MethodQouzii. Співпрацює із платформою ArtForLive.

 

Про ідею концерту

«Карантин по трохи спадає і Органний зал вже в кінці літа дуже конкретно включився в роботу, тому їх пропозиція а моє бажання грати на публіці зійшлися в чудовому тандемі – така собі єдність дії, місця і часу!»

Про «Фортепіанний речиталь»

«Я дуже люблю твори стилю «галант», це можна сказати підвид в багатогранному бароко, в цьому стилі більше стрункості, лаконічності і прикрас. Всі твори в оригіналі написані для клавесину, тому заграти їх на фортепіано «стильно» вимагає певної спеціальної підготовки. Це не типові твори  в звичному фортепіанному репертуарі, а відтак становлять цікавість для слухача і виклик для інтерпретатора. Важливим тут буде не переобтяжити легкість «рококо» барвами сучасного фортепіано, а при тім ще й викресати найцікавіші емоції і образи.»

Про композиторів

«Жан Філіп Рамо та Доменіко Скарлатті творили в один час, а твори чітко відрізняються. В Скарлатті багато живості і навіть дикості, все стрімко розгортається і змінюється, там так багато контрастів. У Рамо більше ніжності, пролонгованих кульмінацій і пасторальної спостережливості. Кожен самодостатній по своєму – в цьому краса!»

Про програму концерту

«Я виконаю декілька сонат Скарлатті різного характеру. Всі вони без назв, але на концерті я висловлю свої припущення щодо образу, який бачу в кожній з них. Натомість кожен твір циклу «творів для клавесину» Рамо має власну назву: «Зітхання», «Кульгавий», «Циклоп», «Інтерв’ю з музою» – вельми цікаві теми, як на твори XVII ст. – ох, фантазія композиторів вражає! Про це також поговоримо на концерті, тому сердечно запрошую всіх на фортепіанний речиталь клавесинної музики!»

Квитки можна придбати: У касі Органного залу щодня з 13:00 год. до 19:00 год.

Онлайн: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget193site11290/widget/event/37316

Людмила БУРДА

Один коментар до “«Стильне» виконання бароко: Марта Кузій презентує фортепіанний речиталь на сцені Львівського органного залу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *