Секрети та мелодії Львівської опери

Найкрасивіший Дзеркальний зал Львівської опери заполонила музика та… туристи. В розкладі театру з’явилися концерти-екскурсії, які суміщають невеликий концерт з розповідями про театр. Керівник проекту Moderato, львів’янка Стефанія Олійник приєдналася до числа туристів, щоб дізнатися, чим вражатиме нова екскурсійно-музична програма.  

“6 кілограмів золота для оздоблення фойє, а зріст Соломії Крушельницької – 180 см!”, – Львівська опера, туристична візитівка міста, запрошує усіх охочих на екскурсію та дивує ось такими цікавими фактами. Але якщо Ви справжній меломан і хочете побачити й почути більше, саме для Вас цикл концертів “Музика дзеркальної зали”, які відтепер відбуватимуться щосуботи та неділі.

“Музика дзеркальної зали” починається зі… слова. Екскурсовод проводить нас чудовим фойє Львівської опери і детально розповідає про будівництво театру, куди “сховалася” річка Полтва, яка протікала на місці розташування театру, а також про внутрішнє декорування – коштовні матеріали, мармур, плитку, які не втратили свого вигляду за 117 років!

Переходимо у найкрасивіший зал Львівської опери – Дзеркальну залу. Я тут бувала багато разів під час оперних антрактів, але вперше змогла все спокійно роздивитися. Венеційські дзеркала, які мають свій секрет (не розповім який 🙂 ), фрески присвячені різним оперним прем’єрам, які відбувалися у цьому театрі, і звичайно, розповідь про Соломію Крушельницьку, погруддя якої є окрасою цього залу.

Час для музики! Екскурсію продовжує півгодинний концерт вокальної музики. Поки звучать мелодійні оперні арії, не йде з голови думка, що ця зала завжди була центром ділових перемовин та розваг для львівських панів на початку минулого століття. А тепер, століття потому, ми також можемо оглянути її розкішний інтер’єр і послухати чудову музику. І можливо на хвилинку уявити себе знатними вельможами…

Солістами міні-концерту були Ірина Ключковська, чудове ліричне сопрано, та піаністка Мар’яна Самотос. Вони виконали арії барокової доби – А.Вівальді, Г.Ф.Генделя, Дж. Каччіні та Й.С.Баха, музику ХVII ст, якої, на жаль, ще немає в оперному репертуарі Львівської опери. Однак “Музика дзеркальної зали” не буде щоразу однаковою, а завжди дивуватиме новими солістами та творами!

Концерт завершився, але разом з екскурсоводом ми оглянули ще ложі глядацького залу, які мають також багато секретів та цікавих історій. Уся екскурсія-концерт тривали близько години, і так сподобались найменшим відвідувачам – дітям, які одностайно просили: – “Ще!”. Тому, не бійтеся разом з дітьми, відвідати концерт та дізнатися про усі секрети Львівської опери!

Розклад концертів, екскурсій та оперних вистав на сайті Львівської опери: http://opera.lviv.ua/

Фото та відео – Роман Дзундза

Стефанія ОЛІЙНИК 

2 коментарі до “Секрети та мелодії Львівської опери

  1. Сповіщення: Moderato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *