Париж за київським часом

Париж… Одне із найромантичніших міст Європи, сповнене особливою, неповторною атмосферою. Саме воно впродовж століть приваблювало митців не лише з Франції, а й з усього світу, неодмінно даруючи натхнення. Однак у шаленому темпі робочих буднів ми не завжди знаходимо можливість, щоби побувати у таких заповітних місцях! 28 червня у Києві у Домі «Майстер клас» українські музиканти створять чудову нагоду, аби хоч на деякий час перенестися, зануритися та насолодитися неповторним місцем, якому вже більше двох тисяч років!

Подія відбудеться у цікавій локації – Домі «Майстер клас». Однією із напрямів діяльності цієї установи є активний розвиток та репрезентація мистецького контенту, міжкультурна співпраця, а також промоція української культури у світі, що зараз надзвичайно цінно й актуально, адже це дозволяє зміцнювати міжнародний імідж України!

Програма вечора об’єднає твори для голосу та фортепіано французьких композиторів ХХ століття, а також композиції сучасного київського митця Павела Колпакова, які прозвучать у виконанні іменитих музикантів. Тетяна Пімінова (мецо-сопрано) – солістка Національної опери України та Заслужена артистка України. Окрім провідних ролей в операх, вона є незрівнянною виконавицею камерних вокальних композицій, з якими доволі часто концертує в багатьох країнах світу. Гастрольна, конкурсна діяльність Андрія Луньова (фортепіано) та Анастасії Шанскової (фортепіано) вражає не менше й теж охоплює чимало міст та країн! Обоє мають активне концертне життя, де передусім виступають сольно. Їх імена часто можна побачити на українських афішах.

Тетяна Пімінова

Париж стане точкою перетину для усіх композицій, що прозвучать 28 червня, адже саме це місто впродовж століть було культурним центром французького мистецтва, подібно до австрійського Відня. Тут жили і творили Клод Дебюссі, Жак Ібер, Ерік Саті. Тут сформувалася французька «Шістка».

Музика французьких майстрів складе більшу частину програми вечора. Зокрема, подію відкриють два твори Клода Дебюссі – «Beau soir» («Чудовий вечір») та «La Chevelure» («Волосся»), – які сам композитор ніжно називав «melodies». Не менш цікавими будуть солоспіви композиторів «Шістки»: Артура Онеґґера, Жоржа Оріка, Даріуса Мійо та Франсіса Пуленка. Ці зразки охоплять величезну палітру характерів та настроїв – від поетики символізму до романтичних переживань. У репертуарі вечора буде присутнім один із перших зразків музики до кінофільму – «Chanson dudé part» de Don Quichotte («Пісня прощання Дон Кіхота») із фільму «Дон Кіхот» Жака Ібера (1932), а також «La statue bronze» («Бронзова статуя») з циклу «Три мелодії 1916 року» Еріка Саті. Останній теж стояв біля витоків кіномузики та був незмінним ідейним натхненником французької «Шістки».

Доповнять незмінно паризьку атмосферу композиції Павела Колпакова – «Звукові скульптури» №1, №4 і №5 та «Дивовижне видіння» для мецо-сопрано та фортепіано, натхненні чарівними вібраціями цього особливого міста, Лувром, зокрема, його павільйоном сучасного європейського мистецтва, що знаходиться поряд із неспішною Сеною, і туристами, які поволі прогулюються містом.

Три «Скульптури» із циклу прозвучать у виконанні Андрія Луньова. Надзвичайно поетично про композиції митця відгукнувся Яків Губанов: «Ця музика не нав’язує себе, не повчає, не філософствує, а просто живе сама по собі, у своєму власному часопросторі. Вона здається простою, але її ніяк не зрозумієш, вона вислизає від аналізу і осмислення, звукова стрічка в’ється чи то в одновимірному, чи то в багатовимірному континуумі, де немає ні початку, ні кінця, ні причин, ні наслідків, ні позитивного полюса, ні негативного, можливо, навіть немає ні життя, ні смерті. Вона дає шанс багато що відчути і про що задуматись! Ця музика існує й, водночас, не існує. Можливо, це якраз і є акустична проекція світобудови?».

Завершить концерт вокальна композиція Павела Колпакова «Дивовижне видіння», яка прозвучить французькою мовою у виконанні Тетяни Пімінової та Анастасії Шанскової. Створена на вірші Даниїла Хармса, ця мініатюра вже завоювала любов публіки і стала класикою жанру.

Тож 28 червня о 19 годині у Домі «Майстер клас» провідні українські музиканти представлять оригінальну програму, яка неодмінно подарує усім гостям незабутні враження та дозволить ближче познайомитися із таким багатогранним музичним мистецтвом.

Подія: https://www.fb.com/events/699756977122799/

Квитки: https://tinyurl.com/y5w8kr58

Фото надані організаторами події

Наталя МЕНДЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *