Один з найвидатніших альтистів сьогодення виступив у Львові

«Північним гігантом альта» називають норвезького музиканта Ларса Андерса Томтера. Він є першовиконавцем багатьох творів сучасних композиторів з Норвегії, Естонії, Фінляндії та ін. В Україні музикант виступає вперше: він був запрошеним гостем у концертній програмі “Альтісімо” від молодіжного оркестру INSO-Львів на сцені Львівської філармонії.

На концерті Ларс Андерс Томтер представив твір норвезького композитора Еґіла Говланда (1924-2013) – Концерт для альта з оркестром, який вперше був виконаний в Україні. Для кар’єри альтиста цей твір є знаковим, адже саме Ларс Андерс Томтер виконував прем’єру цього концерту у 1997 році. Твір, що має також підзаголовок “Пісня ненароджених дітей”, відображає позицію автора, глибоко релігійної людини, щодо проблеми абортів та порятунку життя. Музика концерту тяжіє до неокласицистичних тенденцій, простих, але витончених хоральних мелодій, цікавих оркестрових вирішень та співставлень з використанням солюючого альта у супроводі лунких дзвонів чи арфи.

Ларс Андерс Томтер, диригує – Олександр Земцов

Окрім твору Еґіла Говланда Ларс Андерс Томтер виконав Подвійний концерт для альта та кларнета німецького композитора-романтика Макса Бруха. До виконавця приєдналася британсько-болгарська кларнетистка Деніца Лафчієва. Блискучий, мелодійний та віртуозний концерт, який чудово проявив найкращі якості солістів, отримав велику овацію слухачів.

Ларс Андерс Томтер та Деніца Лафчієва

Впродовж вечора слухачі також мали можливість почути виконання концертів для альта композиторів ХХ століття, які вважаються класичним репертуаром для цього інструменту – Белли Бартока, Пауля Гіндеміта та Вільяма Волтона. Виконавці цих концертів – Олександр Земцов та Андрій Війтович змінювали один одного не тільки у якості соліста, але й за диригентським пультом. За таким почерговим виконанням-диригуванням було цікаво спостерігати, слухати, насолоджуватися!

Андрій Війтович, диригує – Олександр Земцов

Фото – Олександр Шамов

Стефанія ОЛІЙНИК

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *