Одеський філармонійний оркестр виконає два концерти пам’яті жертв Голокосту

27 та 28 січня в Одеській обласній філармонії відбудеться два концерти, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту та 75-літтю визволення Аушвіца. У виконанні Національного одеського філармонійного оркестру під керівництвом Народного артиста України Хобарта Ерла прозвучать твори В.А. Моцарта, Ф. Шопена та М. Вайнберга.

Вперше на одеській сцені у програмі пам’ятних концертів прозвучить Симфонія № 21 “Кадіш” (1991) Мойсея Вайнберґа. Це остання закінчена симфонія композитора, його творчий заповіт: вона присвячена пам’яті загиблих (кадіш – молитва в іудаїзмі – ред.) та завершує ряд його творів, пов’язаних з тематикою Голокосту. Вайнберґ (на головному фото, 1919-1996), народжений в єврейській родині, на відміну від своєї сім’ї, зміг пережити Другу світову війну. Він витримав на своїй тяжкій долі дві диктатури, арешт та звинувачення.

У концерті також прозвучать відомі класичні композиції – “Масонська траурна музика” В.А. Моцарта та Концерт № 2 для фортепіано з оркестром Ф. Шопена.

Серед солістів цієї пам’ятної програми – ізраїльський піаніст Амір Кац та сопрано Ксенія Бахрітдінова.

Амір Кац – ізраїльський піаніст, що живе і працює у Німеччини. Почав займатися музикою в 11-річному віці, в 15 років виграв перший національний виконавський конкурс. Далі навчався в Мюнхені у Елісо Вірсаладзе та Міхаеля Шефера, пройшов також майстер-класи Леона Флейшера, Карла Ульріха Шнабеля, Мюррея Перайя. У 1993 року здобув перемогу на Клівлендському міжнародному конкурсі піаністів, переміг також на конкурсах у Барселоні та Дортмунді.

Ксенія Бахрітдінова – випускниця Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка (2013 р.). Закінчила два відділи: академічного співу та фортепіано. Лауреат Академічної стипендії Президента України та стипендії імені Соломії Крушельницької. Викладала на кафедрі сольного співу у ХНУМ ім. І. П. Котляревського. Солістка Національної опери України.

Квитки на подію можна придбати тут.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *