Одеська опера відзначить 115-річницю з дня прем’єри «Мадам Баттерфляй»

Одна із найвідоміших у світі опер – «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні 17 лютого звучатиме на сцені Одеської національної опери. Вистава запланована в цей день не випадково, адже саме 17 лютого 1904 року відбулося перше виконання цього знаменитого твору. Але для самого композитора цей радісний день прем’єри став неочікувано похмурим…

Попередні опери композитора «Манон Лєско», «Богема» і «Тоска» одразу завоювали серця слухачів та з успіхом йшли на кращих сценах Італії та інших країн. В тріумфі «Мадам Баттерфляй» («Чіо-чіо-сан») Пуччіні не сумнівався ні хвилини – у цьому творі є виразна любовна лінія, драматичний сюжет, тендітна Чіо-чіо-сан, що мала викликати співчуття публіки, й барвиста, вперше для «музичного почерку» композитора – екзотична музика, що змальовувала країну далекого Сходу – Японію. Можливо тому композитор до останнього затягував, не віддавав партії солістам, які, за висловами сучасників, надто невпевнено виглядали і звучали на прем’єрі.

Провал «Мадам Баттерфляй» Пуччіні сприйняв дуже важко, однак не опустив руки і продовжив вдосконалювати музику опери, збільшивши її до 3-ох дій. Виконати головну партію на прем’єрі оновленого твору Пуччіні запросив молоду співачку, яка завдяки голосу і особливому акторському таланту тріумфувала на кращих сценах Європи – українку Соломію Крушельницьку. З її успішного виконання Чіо-чіо-сан (а цього разу композитора 17 разів викликали на біс!) і розпочалася слава «Мадам Баттерфляй», яка ввійшла в репертуар кращих театрів світу.

17 лютого на сцені Одеської опери в головних партіях Чіо-чіо-сан та Пінкертона виступатимуть провідні солісти – Юлія Терещук і Олег Злакоман. Юлія Терещук двічі ставала лауреатом Міжнародного фестивалю-конкурсу ім. Марії Бієшу (2012, 2013 р., Кишинів, Молдова). У репертуарі співачки — провідні партії з опер В.А. Моцарта, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, П. Чайковського, М. Римського-Корсакова, С. Гулака-Артемовського та ін. Натомість Олег Злакоман лауреат III премії Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Антоніна Дворжака (Карлови Вари, Чехія, 2005), ІІ премії Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Анатолія Солов’яненка  (Донецьк, Україна, 2006). Співпрацює із провідними українськими та європейськими оперними театрами. Олег виконує провідні партії в операх Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Г. Доніцетті, П. Чайковського, Р. Леонкавалло та ін.

Сюрпризом для публіки в цей вечір стане виступ запрошеного диригента Ярослава Шемета. Це вже друга співпраця 23-річного музиканта з Одеською національною оперою, якого наввипередки запрошують очолювати оркестри оперні театри та концертні зали України, Польщі, Німеччини.

Диригент Ярослав Шемет. Фото – Юрій Литвиненко

З нагоди виступу на Одеській сцені, Ярослав Шемет поділився передчуттями:

«Мені дуже приємно знову, вже вдруге, диригувати в Одеському національному театрі опери та балету. Вдвічі приємніше диригувати власне цей спектакль, підтекстова філософія якого є дуже доречна в наш час. Пройшло вже 115 років від прем’єри, а питання, які розкриваються в цій опері є актуальними по сьогоднішній день.

До зустрічі на виставі!»

Фото – зі сайту Одеської національної опери

Стефанія ОЛІЙНИК

 

2 коментарі до “Одеська опера відзначить 115-річницю з дня прем’єри «Мадам Баттерфляй»

  1. ЛеонкАвалло, друзі… Леон – лев італійською, кавалло – кінь. Цікаве походження призвіща. Якщо ви позиціонуєте себе як “Портал класичної музики”, такі помилки неприпустимі. Виправити треба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *