Найвідоміший дослідник творчості Баха відкриє бібліотеку у Львові

Впродовж 2-5 листопада у Львові відбудеться міжнародний симпозіум «Ex umbra in solem», який об’єднає дослідників з різних куточків світу: Бразилії, США, Італії, Польщі, Німеччини, Австрії, Швейцарії та України. Програма симпозіуму є надзвичайно насиченою, а справжньою сенсацією стане візит до Львова директора архіву Й.С.Баха в Ляйпціґу – проф.Крістофа Вольфа!

Крістоф Вольф (1940 р.н.) – народився та отримав освіту у Німеччині, навчався грі на органі та історичних клавішних інструментах, а також студіював музикологію та історію мистецтва в університетах Берліна, Ерлангена та Фрайбурга. Отримав диплом виконавця у 1963 році та доктора філософії в 1966 році. Викладав історію музики в Ерлангені, Торонто, Прінстоні та Колумбійському університетах, у 1976 році обійняв посаду професора музичного мистецтва Гарвардського університету. Професор університету Адамса з 2002 року. У Гарварді він очолював музичний факультет (1980-88, 90-91), також виконував обов’язки директора університетської бібліотеки (1991-92) та був деканом вищої школи мистецтв та наук (1992-2000).

Отримав медаль Королівської музичної асоціації в Лондоні (1978), дослідницьку премію ім. Гумбольдта (1996), звання почесного професора університету Фрайбурга та ряд інших почесних звань. Проф. Крістоф Вольф є членом Американської академії мистецтв та наук , член Американського філософського товариства та член-кореспондент Саксонської академії наук. В даний час він є директором Бахівського архіву у Ляйпциґу та головою Центрального дослідницького інституту Моцарта у Зальцбурзі. Його публікації висвітлюють широкий відтинок історії музики – з ХV по ХХ століття. Серед його останніх видань: «Бах: нариси про його життя та музику» (Кембридж, 1991), «Реквієм Моцарта» (Берклі, 1994), «Нове прочитання Баха» (Нью-Йорк, 1998) та «Йоганн Себастьян Бах: вчений-музикант» (Нью-Йорк, 2000).

У 1999 році у Києві проф. Крістоф Вольф разом з українськими колегами відкрив для західних дослідників  вивезені під час Другої світової війни старовинні манускрипти Берлінської Співочої Академії. Частину з цих творів він презентує в листопаді Україні. Серед вцілілих нот цього архіву були твори Й.С.Баха та його синів. Завдяки цій знахідці стало можливим повне видання творів Карла Філіпа Емануеля Баха, багатотомне видання якого професор Вольф також подарував Україні.

Професор завітає до Львова 2-5 листопада, щоб особисто презентувати подаровану ним унікальну колекцію музичних книг, нот і факсиміле у Центрі імені Андрея Шептицького Українського Католицького Університету. Разом із музикознавцями з різних країн світу він обговорить долю віднайдених і ще недосліджених музичних архівів світу. У рамках міжнародного симпозіуму «Ex umbra in solem» з доповідями та лекціями будуть виступати дослідники з Бразилії, США, Італії, Польщі, Німеччини, Австрії, Швейцарії та України.

Програма симпозіуму:

2 листопада (четвер): Офіційне відкриття симпозіуму «Ex umbra in solem» та перші доповіді о 13.00.  Крістоф Вольф урочисто відкриє колекцію «Бібліотека Вольфа» о 18:00.

Місце проведення:  Центр імені Андрея Шептицького (вул. Козельницька 4).

3 листопада (п’ятниця): 9.00 – 17.00 – Виступи музикознавців у рамках симпозіуму у двох напрямках: «Найновіші знахідки в українських та східноєвропейських архівах» та «Сенсаційні знахідки в архівах Заходу».

Місце проведення:  Центр імені Андрея Шептицького (вул. Козельницька 4).

19.00 – Концерт: виконання нововіднайдених творів А.Нанке (вчитель автора Національного Гімну України – Михайла Вербицького).

Місце проведення: Собор Святого Юра (пл. Святого Юра, 5)

4 листопада (субота):

9.00 – 18.00 – Лекції та доповіді учасників симпозіуму.

Місце проведення: Наукова Бібліотека Львівського Національного Університету ім. І. Франка (вул. Драгоманова 5)

14.00 – Круглий стіл за участі професора К.Вольфа.

Місце проведення: Львівська Національна Музична Академія ім. Лисенка (вул. Нижанківського 5).

20.00 – Заключний концерт.

Місце проведення: Львівська Національна Музична Академія ім. Лисенка (вул. Нижанківського 5).

5 листопада (неділя):  9:00-12:00 – Заключні дискусії та плани подальших пошуків шедеврів в українським архівах. Координатори: проф. Крістоф Вольф, проф. Любов Кияновська, проф. Василь Кметь та д-р.Анґеліка Мотс.

Місце проведення: Етнографічний музей (пр.Свободи 15).

Крістоф Вольф вважається найбільшим у світі дослідником творчості і біографії Йоганна Себастьяна Баха. За цією спеціалізацією він читає лекції в Гарвардському та Фрайбурзького університетах. Під керівництвом професора завершено видання найповнішого в історії, 100-томного зібрання твори Баха, робота над яким зайняла більше 50 років!

Легендарний музикознавець приїжджає на запрошення українсько-швейцарської організації Haliciana Schola Cantorum, що займається побудовою культурних мостів між Західною та Східною Європою. Організатори запевняють, що публічне обговорення музичної спадщини України та світу на міжнародних майданчиках дозволить зберегти українські архіви та відкриє нові можливості для розвитку української музики.

Детальну програму заходів та перелік спікерів шукайте за посиланнями:

на сайті Haliciana Schola Cantorum – http://www.hsc.lviv.ua/uk/

та FB сторінці – https://www.facebook.com/Exumbrainsolem1

Акредитація ЗМІ за посиланням: 

https://goo.gl/forms/ajn12YPgxcGXUbDq1

Контакти: 

+38 096 174 22 08 (Дар’я)

 press.haliciana@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *