Майстерне виконання на відео в обмін на стипендію!

Наприкінці 2016 року в Одесі відбувся Перший регіональний конкурс скрипалів, де майстерність юних музикантів оцінювали лише за відеозаписами. Дітям припав до душі і такий формат конкурсу, і стипендіальна програма – переможці отримали премії розміром 1400 Євро. Moderato розпитало організаторів та лауреатів про їхні враження після проведення такого нестандартного музичного конкурсу, а також – коли слід подавати заявку у 2017 році?    

За регламентом Одеського конкурсу скрипалів взяти участь у конкурсі можуть учні музичних шкіл Одещини. У Першому конкурсі було 17 учасників, вік яких – від 5 до 17 років. Переможницею стала Ганна Кривцова, учениця ДМШ №2 ім. А.Глазунова м. Одеси. Дівчина надіслала відео з виконанням творів Генрика Венявського “Легенда” та Левка Колодуба “Ескіз в молдавському стилі” та підкорила журі своєю емоційною грою :

Moderato: Ганно, вітаємо тебе з перемогою! Скажи будь ласка, який досвід та враження ти отримала від участі у конкурсі?

Ганна Кривцова: – Враження від конкурсу дуже яскраві! Для мене це новий досвід виконання на камеру, а не перед залом. Я знала, що оцінювати мою гру буде професійне журі та старанно готувалася.

Moderato: Що для тебе означає поява регіонального конкурсу скрипалів на культурній мапі Одещини? 

Ганна Кривцова: – Мені здається, що такий конкурс дуже потрібний. Він дозволяє нам, учням, виступити перед відомими музикантами з інших країн. У цього конкурсу дуже цікаві умови, а ще є можливість порівняти свою гру і послухати інших учасників. Можливо, відкрити щось нове для себе. Я також вдячна конкурсу за призи, які вони надають. Вони допоможуть мені рухатися далі і розвиватися в професійному плані.

За підсумками першого конкурсу були присуджені також друга та третя премії (Мирослава Буката та Алла Тернова) і низка спеціальних дипломів, в тому чисті, найменшій учасниці конкурсу – 5-річній Анастасії Бодарьовій. Спеціальні грошові винагороди отримали також педагоги призерів – за професійну підготовку учнів до участі в конкурсі.

Ми розпитали про враження від проведення Одеського регіонального конкурсу скрипалів одного із почесних членів журі – диригента Азіза Шохакімова.

Moderato:  Ви, як і інші члени журі, оцінювали гру юних скрипалів лише за відеозаписами. Наскільки такий конкурс є актуальним для молодих виконавців?

Азіз Шохакімов: – Я вважаю, що це величезний внесок для розвитку культури України і велика мотивація для молодих музикантів. Весь світ знає про те, що в Одесі дуже сильна скрипкова школа, в чому я особисто переконався під час мого візиту з концертом до цього чудового міста кілька років назад. Молоді таланти потребують уваги і підтримки.

Moderato: – Наскільки такий формат конкурсів актуальний за кордоном?

Азіз Шохакімов: В Європі та Америці існує ряд стипендій та грантів для молодих талантів, які також проводяться шляхом відео конкурсу і які спонсоруються великими компаніями. Було б чудово, якщо таке благе починання буде підтримуватися великими компаніями в майбутньому.

Враженнями від проведення Першого регіонального конкурсу скрипалів з нами поділився також його засновник – скрипаль та одесит Андрій Мурза.

Moderato: – Чи справдилися Ваші очікування від проведення конкурсу?

Андрій Мурза: – Вважаю, що як для першого конкурсу, більш ніж виправдалися! Це перший великий організаторський досвід. Я не знав, як все пройде та чим все закінчиться, тому було хвилювання. Але в підсумку нам вдалося заручитися підтримкою голів місцевого та обласного управління культури, запросити дуже серйозне журі, залучити до проекту німецьких партнерів та українські мас-медіа, які нас дуже підтримали. І звичайно головними героями конкурсу стали його учасники, на багатьох з яких у нас покладені великі надії.

Читайте також: Одеський конкурс скрипалів пропагує новий формат музичних конкурсів

В Новому році – новий етап конкурсу! Організатори вже анонсували, що приймають заявки від молодих музикантів. Термін подачі – до 1 травня 2017 року. Формат конкурсу – незмінний, але не обійдеться без музичних сюрпризів, запевнили організатори.

Андрій Мурза: Другий конкурс не матиме відмінностей в плані реграменту для учасників. Деякі зміни ми плануємо зробити після нього. На даному етапі ми хочемо провести великий гала-концерт призерів перших двох конкурсів, і з деякими з них у нас вже є творчі пани на літо. Але поки не будемо розкривати інтригу.

 

Фото та відео-матеріали з Інтернет-сторінки Одеського регіонального конкурсу скрипалів.

 

Розмовляла Стефанія Олійник 

Один коментар до “Майстерне виконання на відео в обмін на стипендію!

  1. Сповіщення: Moderato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *