Маленькі українці, що вразили світ

Цьогоріч у фестивалі LvivMozArt прийматиме участь чимало талановитих виконавців класичної музики. Серед них будуть також ще зовсім маленькі, але не менш обдаровані – Христина Михайличенко та Богдан Терлецький!

Їх по праву можна назвати віртуозами сучасності, адже незважаючи на свій зовсім юний вік, за їх плечима численні перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах!

Христина Михайличенко народилася в Криму, у 2014 році разом із родиною переїжджає до Києва. Нині навчається у Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. М.В. Лисенка. У свої 12 років вже є лауреатом та переможницею міжнародних конкурсів. Дівчинка виступала на багатьох сценах Європи та США, у залах національних філармоній України. Влітку 2017 року Христина приймала участь у фестивалях «ArtDialog» у Швейцарії, а також «Musica Mundi» у Бельгії.

Богдан Терлецький у свої 11 років теж може похизуватися численними здобутками. Навчається хлопчик у Львівській спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької у класі Оксани Рапіти. Він приймав участь у всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах. Влітку 2017 року Богдан виборов першу премію на міжнародному конкурсі «Piano talents» (Мілан, Італія).

Усі охочі матимуть можливість почути гру Христини і Богдана 21 серпня у Львівській філармонії. У програмі концерту «Вольфі та Наннерль» прозвучать чотири композиції В.А.Моцарта – Симфонія №1 мі-бемоль мажор, Концерт для двох фортепіано з оркестром №10 Мі-бемоль мaжор, Концерт для флейти, арфи та оркестру До мажор та Концерт для скрипки №1 Сі-бемоль мажор.

Солістами в усіх композиціях будуть юні віртуози, вік яких від 11 до 17 років. У супроводі академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» (диригент Сергій Бурко) виступлять музиканти із України, Італії, Швейцарії та Австрії.

Христина Михайличенко та Богдан Терлецький виконають Концерт для двох фортепіано №10 Мі-бемоль мажор, створений композитором спеціально для двох музикантів XVIII cтоліття, які виступали та робили свої спільні кроки в музиці ще з найменших років. Цей дует можна по праву вважати одним із найпопулярніших в історії світової академічної музики.

Мова йде про автора Концерту – Вольфганга Амадея Моцарта, та його старшу сестру – Марію Анну (в сімейному колі її називали Наннерль). Діти вражали усіх віртуозною грою на клавесині, скрипці чи органі. Брат із сестрою щоденно приділяли багато часу грі на інструментах і теоретичним дисциплінам. У будь-яку вільну хвилинку вони наввипередки бігли до клавесина, що іноді спричиняло навіть дрібні сварки.

Йоганн Непомук делла Кроче. Сім’я Моцартів (1781) [Public domain], via Wikimedia Commons

У них було чимало шанувальників, вони здійснили величезну кількість поїздок Європою, побували у приватних будинках вельмож, тим самим здобувши неабияку популярність.

Хоча Христинка та Богданчик не є братом і сестрою, все ж їх дует буде не менш цікавим. Від їх виконання очікуємо неповторних вражень та емоцій, адже ці надзвичайно талановиті дітлахи, без сумніву, є гордістю України!

Фото надані організаторами фестивалю LvivMozArt та Наталією Михайличенко

 

Наталія МЕНДЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *