Львівська опера запрошує на камерні концерти всесвітньовідомих українських музикантів

11 та 15 березня у Дзеркальній залі (на камерній сцені) Львівської національної опери відбудуться два концерти, за участі українських виконавців, яким аплодують у всьому світі. Це – віртуозний дует DUO SONORO, у складі Андрія Павлова (скрипка) та Валерії Шульги (фортепіано) та зірки української класичної сцени – Валерій Соколов (скрипка), Олексій Шадрін (віолончель) та Роман Лопатинський (фортепіано).

11 березня на львівській сцені дует DUO SONORO представить програму зі сонат для скрипки і фортепіано композиторів різних епох – Людвіга ван Бетховена, Роберта Шумана та Леоша Яначека. Цікаво, що сонати, які прозвучать під час концерту, були створені на початку ХІХ століття (Соната №4 Бетховена) – в середині ХІХ століття (Соната №2 Шумана) – та на початку ХХ-го (Соната соль-дієз мінор Яначека), і їх за часом написання розділяє близько 50-60 років. Таким чином, впродовж концерту у виконанні віртуозних музикантів можна прослідкувати еволюцію цього жанру від Класицизму до ХХ століття.

Як дует скрипаль Андрій Павлов та піаністка Валерія Шульга вперше виступили в 2007 році. Географія їх виступів на теперішній час включає концерти в Іспанії, Нідерландах, Німеччині, Італії, Польщі, Австрії, Великій Британії. В 2014 році Андрій та Валерія були запрошені провести майстер-клас в Тегеранській Консерваторії (Іран).

Музиканти здобули нагороди численних міжнародних конкурсів, серед них Гран-прі Plovdiv International chamber music competition (Болгарія, 2017), ІІІ премія Salieri-Zinetti International chamber music competition (Iталія, 2016), ІІІ премія Johannes Brahms International competition (Австрія, 2015), ІІІ премія Stasys Vainiunas International chamber music competition (Литва, 2014) тощо. В 2019 році дует був учасником однієї з найпрестижніших європейських літніх музичних академій – ISA of the MDW, Університету музики та виконавських мистецтв у Відні.

15 березня у Львівській опері відбудеться концерт «Романтичні мрії». Слухачі цього концерту – особливі щасливчики, адже такий склад яскравих виконавців не так просто почути на одній сцені. Валерій Соколов (скрипка), Олексій Шадрін (віолончель), Роман Лопатинський (фортепіано) виконають камерні шедеври інструментальної музики Йоганнеса Брамса.

Скрипаль Валерій Соколов є одним з найвидатніших українських молодих музикантів, який грає на унікальному інструменті роботи Антоніо Страдіварі. Співпрацює з провідними оркестрами Великої Британії, Франції, Німеччини, Швейцарії, Японії, Південної Кореї.

Український відомий піаніст Роман Лопатинський лише нещодавно, у лютому 2020 року став лауреатом Міжнародного конкурсу піаністів імені Олександра Скрябіна в Італії. Він виступав з концертами у Польщі, Ізраїлі, Італії, Марокко, Ліхтенштейні, Швейцарії, Німеччині, Росії, Франції, Японії, США.

Олексій Шадрін – молодий виконавець, стипендіат престижних європейських фондів. Виступав як соліст в Україні, Франції, Німеччині. Востаннє виступ Соколова і Шадріна львів’яни мали можливість почути ще влітку на фестивалі LvivMozArt.

У виконанні музикантів прозвучать камерні твори Йоганнеса Брамса – від раннього струнного тріо до зрілих композицій – Скрипкової сонати №1 та Віолончельної сонати №2.

Організатором обох концертів є агенція Ederi management.

Квитки на концерт DUO SONORO 11 березня тут.

Квитки на концерт «Романтичні мрії» 15 березня тут.

Стефанія ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *