Чоловічий вокальний квартет “LeonVoci” (Голоси Лева або Голоси Львова) вже не вперше приїздить із програмою до Угорщини, але цього разу їх виступ був приурочений вшануванню трагічних історичних подій українського народу. “LeonVoci” у складі вокалістів – Назара Тацишина, Андрія Стецького, Романа Чави та Ігора Радванського, у Будапешті виконали Реквієм пам’яті загиблим українцям під час Голодомору 1932-33 рр.
22 листопада у центральній базиліці Будапешту – св. Іштвана, лунали голоси зі Львова у супроводі інструментального ансамблю “Рококо”. Месу, яка передувала концерту, спільно провели духовний наставник Базиліки святого Іштвана отець Доктор Аттіла Форкош та душпас
Після Літургії з вітальним словом до гостей звернулась організатори дійства – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Любов Непоп та Представник українців у Парламенті Угорщини Ярослава Хортяні. Після хвилини мовчання центральний храм Будапешту наповнився мелодіями українських та всесвітньовідомих творів: “Свіча” (М. Скорика), “Hallelujah” (L. Cohen), “Через поле широкиє” (Д. Котко), “You Raise Me Up” (R. Løvland), “Мій синьоокий янголе” (сестра Т. Юсипів), “Panis Angelicu”s (C. Franc), “Біля тополі” (Т. Чубай), “Гей, плине кача” (українська народна пісня в аранжуванні В. Якимець), Ave Maria (G. Caccini), Miserere (Zuccero/Bono), “Україно” (Т. Петриненко). Закінчився Реквієм українським духовним гімном “Боже, Великий Єдиний” (М. Лисенко).
Важливо відзначити, що окрім місцевих жителів та гостей міста концерт-реквієм відвідали 12 офіційних представництв іноземних держав в Угорщині.
Наступного дня – 23 листопада – концертну програму Реквієму мали можливість послухати жителі та гості міста Сегед. Неординарним цього разу було і місце виступу: Реквієм у виконанні львівських голосів та музикантів лунав у «місці зустрічі століть» – залах музею Ференца Мора, розташованого на живописному березі р. Тиса. Незважаючи, що дата проведення концерту в Сегеді була відома лише за 4 дні до виступу, публіка заповнила аудиторію ще за пів-години до початку програми.
“LeonVoci” у супроводі ансамблю “Рококо” зачарували своїми голосами сегедців. Місцеві жителі із сльозами на очах дякували музикантам після концерту за «розказану історію», адже раніше ніхто не розповідав угорцям про трагедію українців так живо та яскраво.
Та на цьому турне “LeonVoci” не закінчилось. 24 листопада на виступ тенорів зі Львова з нетерпінням чекала громада м. Ніредьгаза. Розпочала програму в музичній школі ім. Шандора Вікара Ярослава Хортян
25 листопада на виступ гурту мала нагоду відвідати громада міста Веспрем. Зала центрального будинку культури Агода вже знайома з українською культурою, адже минулого року тут з концертною програмою виступали учні дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. Цьогоріч веспремськ
Заключні концерти квартету “LeonVoci” в Угорщині відбулися 26 листопада – миряни церкви Пресвятої Богородиці у м.Варпалота були приємно здивовані, коли ранішню службу супроводжували співом 4 тенори зі Львова. А вже о 14-й годині того ж дня квартет був запрошений на зустріч української громади Будапешту із Президентом Світового Конгресу українців п. Євгеном Чолієм. Після вітального слова Голови самоврядування українців Угорщини п. Юрія Кравченка та коротких промов присутніх на зустрічі Посла України в Угорщині п.Любов Непоп, Президента СКУ Євгена Чолія, Представника українців у Парламенті Угорщини Ярослави Хортяні гурт “LeonVoci” виконав кілька українських пісень. Варто зазначити, що львівські тенори – вже не вперше виступають для будапештської громади і та в угорських містах. Талановитих українців завжди нагороджують гучними оплесками, а також запрошують знову повернутися із концертами.
Фото надані колективом “LeonVoci”
Алекс ВАШШ