Класика на фестивалі “Кропивницький 2018”

Впродовж 29 серпня – 2 вересня у місті Кропивницький триватиме другий за рахунком Національний мистецький фестиваль “Кропивницький 2018”. Фестиваль став центральною подією в культурному житті міста, а також ефективним методом піару ребрендингу його назви (колишнього Кіровограду). 

Проведення масштабного фесту саме в Кропивницькому – має за мету повернення до історичних культурних витоків, у місті, де жили і творили корифеї українського національного театру – Іван Карпенко-Карий, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Марія Заньковецька і, звісно, Марко Кропивницький. «Фестиваль почав об’єднувати людей і довкола мистецьких подій, і довкола нової назви міста, а місто Кропивницький стало енергетичним простором для людей, які об’єднуються», – зазначає міністр культури України Євген Нищук.

Бажаючи об’єднати на фестивалі багато мистецьких напрямків, “Кропивницький 2018” пропонує відвідувачам багато різноманітних подій у сфері музики, літератури, живопису, і звичайно ж, найбільше – театру. Тому програма фестивалю буде цікавою найширшому колу глядачів, а для дітей фестиваль готує спеціальну програму.

Національний мистецький фестиваль “Кропивницький 2017”

Серед подій фестивалю “Кропивницький 2018” є й відмінні концерти класичної музики, про які розповімо більш детальніше.

30 серпня (четвер) о 20:30

Слухачі матимуть нагоду ознайомитися з написаним цьогоріч твором відомого українського композитора Ігоря Щербакова «Великого бажайте…». Це ораторія для читця, баса, мішаного хору та симфонічного оркестру на тексти «Заповіту» Патріарха Йосипа Сліпого та канонічні тексти. Автор лібрето – Михайло Перун. Виконання цього масштабного твору об’єднає багатьох музикантів, а саме – Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України, Олександра Бойка (бас), читця Андрія Бурлуцького та диригента – Богдана Пліша. Концерт відбуватиметься у Фортеці св. Єлисавети.

Вхід вільний

31 серпня (п’ятниця) о 18:00  

У Кіровоградській обласній філармонії відбудеться концерт улюблених українських мелодій «Українське ретро» у стилі Sympho-Classic. Серед солістів: Іванна Пліш (сопрано), Едуард Мартинюк (тенор), Олександр Бойко (баритон) та Назарій Пилатюк (скрипка). У супроводі Симфонічного оркестру Національного будинку органної та камерної музики України. Диригент – Богдан Пліш.

Вхід за запрошеннями

1 вересня (субота) 0 18:00

Слухачів знову прийматиме Кіровоградська обласна філармонія. Яскраві цикли концертів Антоніо Вівальді та Астора П’яццолли «Пори року» виконуватиме скрипаль Дмитро Ткаченко (Україна–Велика Британія) у супроводі камерного оркестру Національного будинку органної та камерної музики України.

Вхід по запрошеннях

2 вересня (неділя) о 17:00

В Концертному залі Кіровоградського музичного коледжу (вул. Євгена Маланюка, 4) відбудеться Фортепіанний речиталь знаного піаніста Юрія Кота. В програмі твори Людвіга ван Бетховена, Роберта Шумана та Миколи Лисенка.

Вхід по запрошеннях

Бажаємо долучитися до фестивалю і отримати яскраві музичні емоції!

 

 Фото надані PR-агенцією «Дель Арте»

Детальна програма фестивалю на сайті: http://kropfest.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *