З 18 липня по 11 серпня 2017 року у Львові відбудеться Другий фестиваль літньої пори «Pizzicato e cantabile». Засновником та художнім керівником фестивалю є львівська органістка Олена Мацелюх.
Всі події фестивалю, а це 10 різноманітних концертних програм, відбуватимуться у Львівській обласній філармонії. Деякі концерти буде супроводжувати живопис в реальному часі у виконанні Ольги Куц.
Нашу увагу привернули концерти органної музики, зокрема, «Орган і рояль. Суперники чи партнери?» чи «Орган з оркестром у галантному стилі». Але як у Львівський філармонії звучатиме орган, адже діючого інструменту ця концертна зала не має? Про це, а також концепцію фестивалю, Moderato розповіла художній керівник фестивалю органістка Олена Мацелюх.
Moderato : – Як виникла ідея заснування фестивалю літньої пори «Pizzicato e cantabile»?
Олена Мацелюх: – Влітку багато концертних залів та театрів зачинені. Але Львів є туристичним містом і потребує мистецьких заходів цілий рік. Тому власне так і виникла ідея створити літній фестиваль. Тому ми наголошуємо, що Львівська обласна філармонія не завершує концертний сезон, вона просто починає своє фестивальне літо.
Назва фестивалю «Pizzicato e cantabile» означає – щипати і виспівувати. Ці два прийоми звукотворення присутні на всіх етапах еволюції людства. Символами театрального та музичного мистецтва у Стародавній Греції став співучо-духовий Авлос і струнно-щипкова Кіфара, на яких грали боги Діоніс та Аполлон. Біблійний цар Давид розспівував Псалми у супроводі свого Псалтеріума. Пощипуючи струни ліри акомпонував собі до співу Орфей. Епічні жанри в різних народів Землі виникали від поєднання співу з грою на різних щипкових інструментах. У супроводі кобзи-бандури творили думний епос українські кобзарі. Тепер популярний спів під гітару – найпоширеніший прояв музичної активності людей в усіх куточках нашої планети.
Moderato : – Ви гратимете на органі на багатьох концертах фестивалю. Але яким чином орган зазвучить у Львівській філармонії?
Олена Мацелюх: – До філармонії спеціально для фестивалю ми доставимо італійський електронний орган ВІСКАУНТ: VIVACE 90, який має три мануали та 46 регістрів.
Розклад концертів фестивалю:
18 липня. 19:00. Концерт- відкриття фестивалю – концерт органної музики «Benedictus – Благословен» у виконанні Олени Мацелюх.
21 липня. 19:00. Неординарний концерт «Цимбальна одержимість» за участі Олега Пазюка, Михайла Дзвінчука, Назарія Стефанка, Володимира Довганюка, Іллі Павлюка та Ольги Мілости (цимбали).
23 липня. 19:00. Органний концерт Віталія Півнова «Від Англії до Австрії: з органом через ХХ століття».
26 липня. 19:00. Вечір інструментальної музики двох унікальних інструментів: органа та флейти Пана «Народжені вітром». У концерті беруть участь Олена та Ігор Мацелюх.
28 липня. 19:00. Фортепіанний речиталь Меланії Макаревич «По білому і чорному. Торкаючись клавіш».
30 липня. 19:00. Режисер Інна Павлюк представить музичну виставу за творами О. Генрі «Береги та хорали». Музичний супровід – Олена Мацелюх (орган).
1 серпня. 19:00. Київська клавесиністка Альона Декуша презентує клавесинну музику епохи Бароко.
4 серпня о 19:00 відбудеться музичний двобій: «Орган і рояль. Суперники чи партнери?». Олена Мацелюх та Меланія Макаревич спробують знайти відповідь на це запитання.
6 серпня. 19:00 в концерті «Генії Бароко: Орган Й. С. Баха і «Чотири пори року» Антоніо Вівальді» поєднаються музика, поезія та живопис. Органні цикли Баха прозвучать в інтерпретації Олени Мацелюх та Марка Комонька (скрипка).
11 серпня. 19:00. Заключний концерт фестивалю. «Орган з оркестром у галантному стилі». У виконанні Олени Мацелюх (орган), Володимира Дуди (скрипка) та Меланії Макаревич (фортепіано), у супроводі камерного оркестру «Віртуози Львова» під орудою Сергія Бурко, прозвучать твори Отторіно Респігі, Антоніо Вівальді та Франсіса Пулєнка.
Детальна інформація та квитки на сайті Львівської обласної філармонії. http://www.philharmonia.lviv.ua/
Фото – Роман Тупись.
Стефанія ОЛІЙНИК
Прекрасна стаття! Коротко, інформативно, цікаво! Приходьте на фестиваль 😉
P.S. І дуже приємно бачити у ній свої фото 😉
Дякуємо) Завжди приємно переглядати Ваші фото з різних мистецьких подій Львова!