Європейські зустрічі юних талантів

Десятирічна валторністка, яка почала грати на цьому інструменті у 6 років, французько-канадський піаніст, про якого із захопленням пишуть «The Telegramm» та «National Post», а також надзвичайно талановиті вихованці Львівської музичної школи-інтернату ім.С.Крушельницької – усі вони виступатимуть 22 жовтня на сцені Львівської філармонії на концерті «Європейські музичні зустрічі у Львові»!

Ініціатором проекту став директор Львівської музичної школи-інтернату ім.С.Крушельницької Лев Закопець. Його мета полягає в тому, щоб зібрати на одній сцені усі спеціалізовані школи-інтернати, гімназії, консерваторії України та Європи, пізнати ближче різні виконавські школи, обмінятися досвідом, а також показати гостям, наскільки обдаровані українські діти!

На таку прекрасну ініціативу відгукнулися чимало учнів спеціалізованих закладів європейських країн: Франції, Італії, Польщі, Чехії та Німеччини. Вони радо прийняли запрошення виступити у Львові.

У рамках концерту прозвучать 7 сольних композицій у супроводі Львівського камерного оркестру «Академія» та Академічного симфонічного оркестру львівської філармонії. Диригуватимуть Назарій Пилатюк (Україна) та Віталій Алексейонак (Білорусь-Німеччина).

Святослав Борисов

У першій частині заходу свої вміння демонструватимуть вихованці Львівської музичної школи-інтернату. Святослав Борисов (учень класу Лева Закопця) виконає Концерт C-dur для гобоя з оркестром А.Вівальді. Незважаючи на те, що Святослав розпочав грати на гобої два роки тому, він вже є лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів, у тому числі лауреатом ІІІ премії Міжнародного конкурсу виконавців на духових інструментах – м. Кельце (Польща, 2016).

Також у першому відділі концерту усі гості матимуть змогу почути гру Назара Пашка (клас Тараса Ільчука), який виконає третю частину Концерту №2 Es-dur для кларнета з оркестром К.М.Вебера, та Єлизавети Ткачук (клас Назарія Пилатюка), яка виконає Карпатську рапсодію М.Скорика. Як Назарій, так і його вихованка – Єлизавета, мають численні професійні досягнення, а також належать до числа найталановитіших вихованців школи.

Друга частина заходу повністю належатиме іноземних солістам. Відкриватиме її справжня сенсація – 10-річна валторністка Мануелла Б’янкі. Народилася дівчинка в Італії, однак зараз проживає і навчається у Франції. Є лауреатом багатьох конкурсів, зокрема у 2017 році вона отримала першу абсолютну перемогу (100/100) в конкурсі солістів «Piove di Sacco» (Італія), її визнано найбільш перспективним талантом премії «Concours Talents Classiques» у Греноблі (Франція). На концерті Мануелла виконає Концертне рондо для валторни з оркестром Es-dur В.А.Моцарта (KV 371).

У другому відділі також прозвучать Концертино К. Шамінада (Ізабель Тільє – флейта, Німеччина), Концерт для арфи з оркестром A-dur К. Дітерсдорфа (Ванда Шабакова – арфа, Чехія) та Третя частина Концерту №3 op. 61 К.Сен-Санса (Каліна Залєсінська – скрипка, Польща).

Лю Сяою

Завершить концерт Рапсодія на тему Паганіні С.Рахманінова. Виконає її почесний гість – Лю Сяою, французько-канадський піаніст. Він виступав із сольними оркестрами Канади, Китаю, США, Франції, Ізраїлю, а також здійнив численні студійні записи із ICI Radio-Canada. Гастрольний графік Лю Сяою розписаний на кілька місяців вперед, однак, незважаючи на це, піаніст виступить на сцені Львівської філармонії, та тим самим підтримає талановитих учасників проекту «Європейські музичні зустрічі у Львові»!

Відеозапрошення на подію від ініціатора проекту, директора ЛССМШІ імені Соломії Крушельницької, Лева Закопця:

Фото із офіційного сайту Львівської обласної філармонії

Наталія МЕНДЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *