“Переосмислюючи Європу: Україна” – другий фестиваль української музики в Швеції

1-3 листопада відбудеться Другий фестиваль української музики в Швеції «Переосмислюючи Європу: Україна»/ Rethinking Europe: Ukraine, на якому Мирослав Скорик особисто представить спеціально написаний для фестивалю новий твір «Варіації на Шведську тему», присвячений українсько-шведській піаністці Наталії Пасічник – ініціаторці та засновниці фестивалю.

Музичний фестиваль “Переосмислюючи Європу: Україна” – єдина платформа Скандинавії, де меломани мають змогу познайомитися з українською класичною музикою. Торішній “Rethinking Europe: Ukraine” познайомив слухача із романтичною національною музикою. Цьогорічний – представить українську музику епохи бароко – Максима Березовського та Дмитра Бортнянського, а також трьох найзначніших постатей української сучасної музики – “Три «С” – Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика. Їх композиції прозвучать у виконанні відомих скандинавських та українських солістів Генріха Френдіна (альт), Наталії Пасічник (фортепіано), Ольги Пасічник (сопрано), Еміля Джонассона (кларнет), Мирослави Которович (скрипка) та шведського оркестру “Ре-барок”.

Мирослав Скорик особисто відвідає фестиваль і представить спеціально написаний для нього твір – “Варіації на Шведську тему”, присвячений українсько-шведській піаністці Наталії Пасічник. До речі,  це будуть перші відвідини Швеції нашим видатним композитором. Символічно, що це станеться в його ювілейний рік в якості подарунку від організаторів фестивалю, адже Наталя Пасічник, яка вже більше 25 років живе у Швеції, є успішною і знаною в Європі та Америці концертуючою піаністкою. Вона невтомно пропагує на усіх континентах українську музику, зокрема багато виконує творів Мирослава Скорика.

До речі, цікаво, що цей твір буде нашим українським фестивальним алаверди, адже важливою подією гала-концерту минулорічного фестивалю “Rethinking Europe” була присвята шведської композиторки Андреа Тарроді, яка є однією з найвідоміших з-поміж шведських композиторів сучасності. Вона взяла українську народну мелодію “Сизокрилий голубоньку” та шведську народну “Чисті зорі”,  і поєднала їх у концертино “Songs of the Sky”. Для фахової спільноти це була подія.

Власне саме для реалізації таких проектів чотири роки тому Наталією був створений Український Інститут в Швеції. Він вже став  асоційованим членом Європейської Спілки Культурних Інститутів, де головною платформою для взаєморозуміння та демократії є культура. Головна мета інституту –просування української культури не для діаспори, а у професійний простір. В результаті – яскраві та успішні практики культурної дипломатії в дії, при чому за приватною ініціативою.

Серія концертів в рамках фестивалю відбудеться також і за участі юних віртуозів з різних куточків України. Цього разу з творами українських композиторів шведських слухачів знайомитимуть обдаровані діти із сіл і маленьких містечок. Їхня доля непроста, проте вони вже встигли завоювати призові місця на найпрестижніших музичних конкурсах України і за кордоном: Віра Вільховченко (11 років, м. Кременчук, фортепіано), Артур Чорний (14 років, м. Олександрія, скрипка), Антон Бондаренко (16 років, м. Дніпро, фортепіано), брати Роман і Олександр Федюрки (8 і 13 років, м. Київ, фортепіано).

Під час фестивалю відбудеться показ документального фільму «Українська рапсодія»: подорож в українську класичну музику» режисера Софії Ніблом та Валентини Романюк. Також публіка матиме можливість познайомитись з українським Мікеланджело – скульптором Йоанном Георгом Пінзелем та сучасним художником Іваном Марчуком.

Детальніше про подію та учасників за посиланнями:

FB: https://www.facebook.com/ukrainskainstitutet/

YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=K96L4mWmOMY;

https://www.youtube.com/watch?v=AhgCnv_E80ghttps://www.youtube.com/watch?v=U5i9W80-zxQ;

https://www.youtube.com/watch?v=25VKA7CjYM4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *