Чоловіча капела «Дударик» виконає просто неба козацькі, стрілецькі та повстанські пісні

5 вересня о 12:00 годині відбудеться безкоштовний концерт Львівської чоловічої хорової капели «Дударик» у львівському Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. Хор презентує програму «Очі в очі» в рамках проєкту Парку Культури «Прокидання з класикою».

«Прокидання з класикою» – це новий формат концертів класичної музики організований Парком Культури, який пропонує: замість сцени і стільців — ковдри і каву. Метою проєкту є пробудити зацікавленість людей до класичної музики та зруйнувати шаблонність її звучання лише в стінах філармонії чи оперного театру. Усі концерти фестивалю безкоштовні для публіки.

У першому концерті фестивалю хорова капела «Дударик» виконає козацькі, стрілецькі, повстанські пісні, а саме: «Гей літа орел, літа сизий», «Місяць на небі, зіроньки сяють», «Ой, на горі, на Маківці», «Човен хитається серед води», «Чуєш брате мій», «Ой, хмариться, туманиться», «Там під львівським замком», «Повіяв вітер степовий» та багато інших.

Учасниками концерту є також: гурт «Плач Єремії» – Всеволод Дячишин (Бас), Андрій Войтюк (ударні), Юрко Дуда (клавішні), Олег Ярема (акустична гітара), Віталій Боднар (електро-гітара), Володимир Заборовський (акордеон), Зеновій Карач та Назар Лозинський (вокал).

Автором ідеї, концепції, постановки та аранжування пісень є художній керівник та директор хорової капели «Дударик» – Дмитро Кацал. «Мені видалося, що нічого кращого немає, як розпочати таке «Прокидання…» просто неба з антології української військової музики», – розповів Дмитро Кацал «Еспресо.Захід». «Я зростав з такою музикою і росту далі. Тому знаю – і не тільки на власному прикладі – яке колосальне виховне значення вона має. Мені дуже хочеться, щоб очі сучасного покоління й очі тих, хто творив цю музику, зустрілися, щоби сьогоднішні хлопці та дівчата могли порівняти власні мрії та бажання з мріями та бажаннями своїх однолітків сто-двісті-триста років тому і сприйняли їх як щось важливе. Як таке, зрештою, що є вагомим, незалежно від часу, в якому живеш. Тому, властиво, пісні і звучатимуть у сучасних обробках».

У наступних концертах фестивалю «Прокидання з класикою» братимуть участь:

12 вересня – народний камерний оркестр «Поліфонія»;

19 вересня – оркестр Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької;

26 вересня – Галицький камерний хор «Євшан»;

3 жовтня – інструментальний гурт «Rockoko».

Людмила БУРДА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *