Українка Наталія Сікорська перемогла на міжнародному конкурсі клавесиністів

Конкурс імені Ванди Ландовської в Італії вважається одним із найавторитетніших у сфері виконавства давньої музики. Цього річ Гран-прі виборола Наталія Сікорська, серед музикантів з Польщі, Росії, Іспанії, Франції та Японії.

Конкурс імені Ванди Ландовської (Wanda Landowska Harpsichord Competition) відбувався впродовж 26 – 30 квітня у Руво ді Пулья (Італія). Він присвячений польській виконавиці на клавесині – Ванді Ландовській (1879-1959), яка повернула цей інструмент із забуття. Після століття Романтизму і динамічних та віртуозних творів для фортепіано, вона зуміла знову привчити публіку до тихого звучання клавесину та музики давніх епох, створеної для цього інструменту.

Українка Наталія Сікорська здобула цьогоріч головний приз конкурсу – Прімо преміо ассолюто «Преміа Ванди Ландовської».

Наталія Сікорська, піаністка і клавесиністка, кандидат мистецтвознавства, концертмейстер кафедри скрипки НМАУ ім. П.І. Чайковського, викладач фортепіано ДМШ №1 ім. Я. Степового, автор, виконавець і лектор проекту “Екологія Звуку”, з 2011 року постійний учасник концертних сезонів Національної філармонії України. Отримала музичну освіту в Києві, закінчила асистентуру-стажування на кафедрі старовинної музики НМАУ ім. П. І. Чайковського (клас професора Світлани Шабалтіної), де згодом захистила дисертацію на тему «Клавірна музика Бароко в редакціях другої половини 19 ст: становлення історичного виконавства».

Протягом багаторічної концертної діяльності Наталія Сікорська вдосконалювала майстерність на численних майстер-класах європейських музикантів за різними виконавськими профілями – сольне виконавство на клавесині та старовинних молоточкових клавірах, бассо контінуо, імпровізація і партіменто, настройка і темперація клавесину, старовинна нотація тощо. Серед персон, найбільш впливових в ході становлення мистецьких поглядів, Н. Сікорська називає Ельжбєту Стефаньську, М. Ульмана, М. Шпан’ї, П. Айртона, К. Стембріджа, Е. Лоуренса-Кінга, О. Любімова, Б. ван Оорта.

Київ, Львів, Суми, Одеса знають клавесиністку з її виступів в фестивалях старовинної музики. Кияни зможуть пригадати концертні проекти, в яких Наталія виконувала сольні і ансамблеві твори для клавесину: «Концерти Й.С. Баха для одного, двох, трьох і чотирьох клавесинів» із ансамблем Назара Кожухаря в філармонії (2011), «Код Вівальді» з міжнародним складом ансамблю солістів в Національному будинку органної і камерної музики (2013), «Арборетум музікум» в дуеті із Світланою Шабалтіною (2012, 2013), «Все минає, але не Бог, і не Любов» із українськими і швейцарськими музикантами (2014), «Барокова Європа за 80 хвилин» із Ольгою Пасічник і українсько-польським складом ансамблю (2016), «Мистецька Трансальпіна» із австрійськими музикантами (2017) у Колонному залі Національній філармонії України, «Євангелічні образи та сюжети в клавесинній музиці Й.С. Баха у Будинку актора (2012). З 7 травня цього року її лекції-концерти проходять в Уваровському домі, в місті Ворзель.

Наразі Наталія Сікорська закінчує реставрацію молоточкового клавіру 1812 року, привезеного з Великобританії і планує ознайомити киян із цим рідкісним на наших теренах інструментом і відповідним клавірним репертуаром.

Фото надані Наталією Сікорською.

Один коментар до “Українка Наталія Сікорська перемогла на міжнародному конкурсі клавесиністів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *