Почуйте їх! Струнний квартет “Фенікс”

Є такі імена в сучасній культурі, що хоч-не-хоч, а знати повинен. Особливо, якщо ці імена з твого рідного міста! Неважливо, який професійний ярлик на тобі: медик, викладач математики , інженер ЛАЗу чи звичайний скромний податківець. Імена, що пов’язані з культурою і до культури ведуть пересічного громадянина у великій державі з малим попитом на освічене, вартісне й те саме “європейське”, яким марять старі і малі патріоти. Ви, мабуть, відразу згадали про Святослава Вакарчука, Оксану Білозір , Руслану – і це вже добре… Але ми бесідуватимемо про класику. Нашого цвіту по всіх залах світу, але зупинимось зараз на львівській сцені.

Львів ж недарма є колискою  талантів та урочищем традицій. Тільки на думку спадає гірка кава, добре пиво та фестивалі (не лише сиру та  пампухів).  Окрім традиційного “Alfa jazz fest”,  львівські культурні  організатори влаштовують, до прикладу, фестиваль академічного музичного мистецтва “Віртуози” або ж  сучасної музики “Контрасти”.

Власне, на цих фестах, і не тільки, зустрінеш у переліку музикантів – львівській струнний  квартет “Фенікс”. Не треба бути прихильником “вищого” та академічного, аби любити класичну музику (або, принаймі, хоча б інколи відвідувати Львівську обласну філармонію). Саме там  найчастіше виступає ансамбль, у складі якого лише чоловіки, що, безсумніву, придає ефекту галантності. Їхня музика – не тривіальний набір “юного халтурщика”  на різноманітних львівських концертах-в-барах-та-пабах,  а натхненна, витончена та поетична інтерпретація кращих творів музичного мистецтва: від барокового еталону – Й.С. Баха – до авангардної та постмодерної музики ХХ століття.

IMG_0906

 

Щодо самих музикантів, то перша скрипка – Марко Комонько, який не так давно вернувся з до рідного Львова, випускник Лондонського Королівського коледжу музики. Альтист Устим Жук, скрипаль Микола Гав’юк (раніше Петро Тітяєв) — добре знані львівському мистецькому бомонду, який вчащає у концертні зали Львова. Віолончеліст квартету – визнаний віолончеліст рідного міста, Денис Литвиненко, який для свого дітища (якого і назвав “Феніксом”) пише твори.

Музика, яку виконує “Фенікс” – це жива релаксація для втомлених душ, це інтелектуальний відпочинок, а передовсім – змога зануритись в глибини вічного й не завжди збагненного. В те, що вас не відпустить.

Взимку Phoenix String Quartet  зіграли  на сцені філармонії, квартети віденського класика у рамках “Музичних вечорів Бетховена”. Власне найвідоміший твір Бетховена в цьому жанрі, струнний квартет під номером 16, має програмну назву «Esmusssein!» («Це мусить бути!»).

Якщо дозволити собі перефразувати німецького генія заради талановитих львівських музикантів, що  грають у складі квартету “Фенікс” , то так і напишу : “Hör es!” (Почуй це!), або ж – “Hör Sie” ( Почуй їх!).

У виконанні Phoenix String Quartet наймелодійніший твір Антона Веберна “Langsamer Satz”:

 

Ольга Лозинська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *