Nota Bene Chamber Group запишуть шедеври української музики 70-90-х років

«Шедеври української музики 70-90-х років» – це нове видання арт-буку з двома компакт-дисками творів 13-ти українських композиторів у виконанні Nota Bene Chamber Group. Проєкт, за підтримки Українського культурного фонду, буде реалізований до кінця літа 2020 року. 

Проєкт представить твори тринадцяти знаних українських композиторів – В. Сильвестрова, О. Ківи, Я. Губанова, В. Польової, Л. Грабовського, О. Щетинського, В. Годзяцького, О. Грінберга, В. Балея, В. Рунчака, І. Карабиця, В. Бібіка, Є. Станковича, та популяризуватиме українську академічну музику 70-90-х років – періоду, який є прогалиною в мистецькій історії країни.

У записі творів візьмуть участь музиканти нової генерації, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Роман Лопатинський (фортепіано), Андрій Павлов (скрипка), Артем Полуденний (віолончель), Юрій Немировський (кларнет), Максим Грінченко (скрипка), Іван Грицишин (альт) та запрошена співачка Інна Галатенко.

Ідейним натхненником та упорядником збірки є знана українська композиторка, лауреатка Шевченківської премії Вікторія Польова.

«На мій погляд, 70-90-ті роки XX століття — вельми цікавий період у розвитку української композиторської школи, бо поряд з руйнуванням естетичної парадигми, нав’язаної радянським укладом, розпадається і схема бунтарства, привнесена в художню ситуацію творчістю шістдесятників. Виникає новий естетичний ідеал, не пов’язаний з опором соціальному пресингу, виникає нова свобода прийняття світу, що виявляється в служінні гармонії в різних іпостасях і боротьбі з хаосом. Таким чином, дух часу 70-90-х знаходить нову константу в системі координат макрокосму, а не окремої системи», – відзначила композиторка.

Керівниця проєкту – менеджерка Nota Bene Chamber Group та засновниця ГО «Друзі музики» Олена Передерій. Проєктна менеджерка проєкту – Дарія Сипигіна (S.T. ART Foundation). Продюсеркою проєкту є засновниця S.T. ART Foundation Тетяна Швед (Безкоровайна).

На завершальному етапі проєкту відбудеться онлайн-презентація за участю композиторів-учасників проєкту. Здійснення проєкту є позитивним сигналом світовому суспільству про існування маловідомого, але потужного і впливового періоду в сучасному музичному мистецтві України.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *