Музика та місія дебютного альбому ROCKOKO «Dark & Light»

ROCKOKO – український інструментальний гурт, який грає в жанрі Symphonic Rock, з елементами поп, рок та джазових напрямків. Це яскраво підтверджує їх дебютний альбом «Dark & Light», що вийшов у світ 31 січня 2020 року. Незважаючи що перший, однак цей альбом безумовно зрілий: артистів, що не бояться експериментувати в музиці та через творчість втілюють важливий соціальний проєкт для підтримки дітей із вадами зору.

Гурт ROCKOKO заснований у 2012 році. Незмінним з того часу залишається ядро колективу – Михайло Романишин (скрипаль, композитор), Володимир Котляров (віолончеліст, композитор) та Ігор Процик (віолончеліст). Сама назва колективу, року як жару музики та вишуканого напрямку у мистецтві рококо, яскраво втілює концепцію їх звучання – поєднання інструментального року із «класичними» тембрами скрипки та двох віолончелелей, а також ритм-групою.

Від Океану Ельзи та Nirvana до колядок і обробок українських пісень – спочатку колектив працював у напрямку каверу, створюючи оригінальні авторські аранжування. Вони помітно вирізнялися якісним звучанням та оригінальним підходом до композицій, тому не загубилися лише в ранзі «кавер-гурту». Окрім того, хлопці завжди підкреслювали свою місію – популяризувати інструментальне виконавство. «Той момент, коли все життя хотіли грати рок, а мами примусили вчитися грати на скрипках та віолончелях», − пишуть фанати у коментарях під їх відео. Адже через чотири роки після заснування, у 2016-му ROCKOKO виступав вже на сцені разом із симфонічним оркестром, виконуючи все ті ж кавери, а також перші авторські композиції.

Ще чотири роки знадобилося ROCKOKO для написання та студійного запису першого авторського альбому «Dark & Light» («Темрява і світло», 2020), куди ввійшли 12 треків. Окремі композиції, що потрапили до альбому були презентовані вже раніше. Зокрема, ROCKOKO вирішили зняти фільм, а фактично три відео-кліпи зі спільним сюжетом на власні авторські пісні: «Mutual Love» (2018), «Through the Time» (2019) та «Problems Go Out» (кліп ще чекає на реліз).

А остання композиція дебютного альбому «Around the World» стала саундтреком важливого соціального проекту гурту. Для її запису у стилі «world music» ROCKOKO залучили дітей із вадами зору – вихованців Львівської спеціальної загальноосвітньої школи №100, зокрема колектив «Дитячі мрії». Музиканти не лише записали спільну композицію, але й проводили з дітьми майстер-класи, концерти, і прагнуть допомогти обладнати у школі клас для музики.

Загалом настрій альбому ROCKOKO відповідає його назві: від важкого рокового звучання у стилі Apocalyptica до більш «лайтових» інструментальних поп- і фанк- треків.

Саунд-продюсер альбому, засновник компанії OLI Music Михайло Олійник розповів про підхід до створення кожного із треків альбому: «Ми разом з учасниками гурту пройшли шлях наповнений історіями, переживаннями, емоціями, які містить альбом. Це, в першу чергу – творча реалізація і цінний досвід, під час якого музика трансформувалася, і ми бачили як вона оживає й починає звучати. Кожен твір має свою історію, якою ми хочемо поділитися зі слухачем. Мрію почути це на великій сцені з тисячами слухачів як у композиції  «Around the World».»

Серед важких рокових композицій виділяються «The Devils Violinist», «Escape from the Gellert Hill», «Monstrum Orthrus», і кожна з яких має свою концепцію. «Скрипаль Диявола» навіяний постаттю скрипаля-віртуоза ХІХ ст. Ніколо Паганіні, а за тему взятий початковий мотив із твору «Лісовий цар» іншого композитора-романтика Франца Шуберта. Escape from the Gellert Hill (Втеча з гори Ґеллерт) та Monstrum Orthrus (Монстр Ортр) – композиції на історичні та міфологічні сюжети. Автори розповіли, що так чи інакше вони стосуються нашого сьогодення: «Монстр Ортр (від латинського «Orthrus») – це міфічна істота, двоголовий пес із змією замість хвоста, брат Цербера. Його обрано не випадково, адже у латинській версії назви фігурує суфікс RUS як прямий ідентифікатор винуватця усіх подій, в першу чергу, на сході України».

Окремі композиції з альбому торкаються інших проблем сучасності: Сrime (Злочин) − про порушення закону як форму протесту проти системи, Through the Time (Крізь час) – про тривогу щодо майбутнього, Disconnection (Покидаючи мережу) – що кожен із нас є заручником свого мобільного телефону.

«Переломним» в альбомі є трек Jump! (Стрибай) після якого музика переходить «на світлий бік», набуваючи більше мажорного звучання, поп, фанкових і джазових ритмів й мотивів (Funky Bassman) та навіть танцювального характеру (Problems Go Out (Проблеми, йдіть геть)).

Mutual Love (Взаємна любов) як композиція про різні вияви любові (поваги до батьків, патріотизму, відповідальності до професії) та кінцевий трек Around the World (Навколо світу) як яскравого підсумку дебютного альбому – найкраще відображають розуміння ROCKOKO своєї музики як місії та сили, що може змінювати світ на краще.

Стефанія ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *