Інноваційні музичні заняття для дітей

Як музикознавець, я часто роздумую над “за” і “проти” музичної школи. З одного боку – про позитивний вплив музики на розвиток дитини (навіть ще в утробі матері) не говорить тільки лінивий. З іншого боку – відгуки про музичну школу зазвичай такі: “мені подобалося, але треба було грати етюди гами, а ще ходити на це нудне сольфеджіо і муз-літературу”.

Нудна теорія? Банальні музичні вправлення? Хіба заняття музики для дітей не можуть бути веселими і, водночас, корисними?

Подібне питання собі поставили львівські молоді матусі і ще й за збігом обставин – психолог, музиканти, музикознавці, організатори дитячих заходів. Насправді, “велосипед винаходити не довелося”, адже інноваційна методика навчання музики з раннього віку є популярною в країнах Європи, США та Японії. Музичні заняття для дітей є веселими та пізнавальними, спрямовані на розвиток музичних здібностей, моторики, естетичних та моральних якостей, любові до творчості та мистецтва… Саме така інноваційна методика є в основі “Пізнавальних музичних занять”для дітей віком 2-4 роки, які проводяться у Львові.

4

Кожне заняття – це весела музична казка, впродовж якої діткам треба виконати різноманітні творчі завдання. Діти в ігровій формі знайомляться з нотками, скрипковим ключиком, вчать різні ритмічні малюнки і навіть самі виготовляють власні музичні інструменти! Як Вам такі власноруч зроблені шейкери і складені мов “пазл” скрипкові ключики?

6 8

Окрім творчих завдань, малеча також може досхочу і з користю поспівати, потанцювати, адже впродовж заняття увесь час грають професійні музиканти. Особливу роль організатори занять приділяють знайомству з творчістю українських композиторів та вивченню українських пісень. Таке живе спілкування з музикою українських класиків – Леонтовича, Лисенка, Барвінського та багатьох інших, змалку виковує гордість і розуміння власної національної культури.

А-ну, пригадайте, який композитор прихований у сніжинці?

5

Ще багато цікавого про “Пізнавальні музичні заняття” на сторінці у Facebook:

https://www.facebook.com/groups/piznavalnimyzychnizanjattja/

P.S. Якщо і у вашому місті проводяться цікаві музичні заняття для дітей, діліться враженнями з нами! Ми з радістю опублікуємо інформацію про них на нашому сайті та сторінці Moderato у  Facebook.

Фото – Роман Тупись, Олена Лендєл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *