Опановуємо гнів. Частина 2: Музикотерапія

Музична терапія допоможе і вам, і дитині навчитися швидше справлятися з приступами гніву і в подальшому контролювати їхню інтенсивність. Після того, як Ви випробувати метод звукотерапії і злість відпустила думки вашої дитини,  можна перейти до другого етапу – спільного прослуховування музики.  

Опановуємо гнів. Частина 1: Звукотерапія

Найвдаліше  і найпростіше це зробити через музику за допомогою методу образно-асоціативного впливу. Послухайте разом з дитиною уривок Сонати №5 для фортепіано Людвіга ван Бетховена.

Обговоріть з дитиною, якого характеру ця музику, який настрій вона передає. Щоб не говорити абстрактно, придумайте історію про незнайомого вам хлопчика Петрика, який йде по вулиці і на когось/на щось злиться. При цьому він копає камінці, жбурляє патички, кричить і плаче від гніву. Для кращого і більшого ефекту можна попросити дитина зіграти роль розлюченого Петрика. Нехай вона також, хоч і навмисне, покричить, поплаче, потупає ногами. Можливо при цьому ваша дитина розкаже, які саме ситуації в минулому її розізлили або коли вона почувала так само як хлопчик Петрик.

Тепер поставте наступний уривок.

Тут музика починає заспокоюватися, стає емоційно не такою напруженою. Ваш уявний Петрик сів на лавочку і почав обдумувати,чому ж він так гнівається і як йому від цього погано. Також він може в цей час подумати і придумати як йому виправити ситуацію (наприклад ,якщо він з кимось посварився – піти  помиритися ,якщо зламалася якась дорога йому річ – як її купити або відремонтувати).

Останній уривок твору передає настрій радісного і безтурботного Петрика. Він веселий і щасливий, його не мучить жодне погане почуття. Він хоче стрибати і співати і розуміє, що гніватися дуже кепсько і неприємно.

Повторюйте цю музикотерапевтичну вправу час від часу для профілактики і кожного разу після значних приступів гніву. От побачите, з часом ваша дитина навчиться, як і уявний Петрик, справлятися зі своїм гнівом і сповна тішитися своїм дитинством.

Корисна стаття для Вас: Прокидаємося з музикою!

Один коментар до “Опановуємо гнів. Частина 2: Музикотерапія

  1. Сповіщення: Moderato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *