КЛАСИКА ЛУКАСИКА: Сен-Санс – Королівський марш лева!

Музика займає особливе місце в житті моєї сім’ї. Лука – мій син, якому на момент написання цієї статті 2 роки і 10 місяців. Він любив слухати музику ще перебуваючи в моєму животику, охоче засинав під класичні композиції, коли був немовлятком, прямував знайомитись з музичними інструментами, коли зіп’явся на ноги… І ось зараз той етап, коли починаються веселощі 🙂 Ближче до трьох років малята починають цілковито поринати в рольові ігри, а музика сприяє розвитку їхньої уяви!

Сьогодні ми розпочинаємо цикл статей, присвячених французькому композитору і музиканту Камілю Сен-Сансу та його твору «Карнавал звірів»!

Сам автор вважав цей твір лише музичним жартом і заборонив видавати його за свого життя. Однак, тема тварин настільки близька дітям, а «зоологічна фантазія» відомого піаніста настільки вдало передає образи через музику, що «Карнавалу звірів» можна сміливо присвоїти звання must have музичного розвитку!

Перша композиція цієї сюїти носить назву «Вступ і королівський марш лева», тож саме королю звірів ми з Лукасиком і присвятили цілий тиждень ігор та занять!

Завдання 1:

Під час «Королівського маршу лева» звучать фанфари та хроматичні ходи, які зображають переможну ходу і гарчання лева. Лука захоплено тупав по кімнаті ногами, наставляв руки і гарчав у відповідному місці 🙂 Але все це, звісно, ще веселіше робити в костюмі лева!

IMG_3005 IMG_3809

Наш костюм складався з двох елементів: гриви та лап. На виконання такого костюму ви потратите не більше 15 хвилин, натомість отримаєте море задоволення від споглядання свого левчика 😉

Матеріали:

Для гриви – 1) паперова тарілка, або вирізане коло; 2) тонкий кольоровий папір оранжевого кольору; 3) паличка від морозива; 4) ножиці, клей.

Для лап – 1) товстий фетр двох кольорів; 2) липучки (опціонально); 3) ножиці, клей.

Щоб виготовити гриву, ми вирізали серединку від паперової тарілки, нарізали оранжевий папір на смужки і приклеїли їх по колу (цей крок можете делегувати потенційному левчику!). Важливо використовувати саме тонкий кольоровий папір, тоді його можна буде підкрутити за допомогою ножиць, щоб грива вийшла пишніша! На завершення приклеюємо паличку з тильної сторони, щоб було за що тримати гриву. Готово!

Переходимо до лапок: з товстого фетру вирізаємо лапки бажаної форми, а з фетру іншого кольору – гострі пазурі. Приклеюємо пазурі та вирізаємо овальні дірки, щоб було куди вставити ніжки. У цьому місці ми вирішили вдосконалити свої лапки і додали липучки, щоб можна було регулювати ширину дірки і фіксувати лапки на ногах.

Коли ваш костюм готовий і ви вже набігались під «марш», пропонуємо вивчити пісеньку-лічилку, яку ми з Лу вигадали, щоб левчик, а заразом і цифри, запам’ятались нам краще:
Раз, два – грива руда
Три, чотири – кігті сірі
П’ять, шість – м’яка шерсть
Сім, вісім – тихо в лісі
Дев’ять, десять – між дерев
Йде поважно король Лев.

Завдання 2

Набігались, натанцювались, наспівались – настав час перепочити. Що може бути затишніше, ніж скрутитись калачиком біля мами чи тата і почитати цікаву книжку? Особливо, якщо вас супроводжує власноруч зроблена лялька на руку у вигляді лева!

Матеріали для ляльки: 1) паперовий пакет (наш був з-під ліків); 2) оранжевий картон; 3) очка; 4) ножиці, клей.

Вирізаємо з картону гриву і приклеюємо з тильної сторони пакета, зверху клеїмо очка, клеїмо або домальовуємо носик і вуса. Левчик готовий зануритись разом з вами у казку!

IMG_3820 IMG_3811

Якщо  Ви шукаєте, що почитати дитині на дану тематику, радимо пригадати казку «Лев та мишеня».

Для натхнення можна завітати на декілька українських блогів про літературу:

Bokmal: The Lion and the Mouse by Jerry Pinkney

Читомо: Alessandra Vitelli «Mamma, c’è un leone sul divano!»

Завдання 3

Оскільки ми з Лукою цікавимось вивченням англійської мови, то нам в пригоді стали безкоштовні роздруківки з сайту Making Learning Fun.

На фото внизу ви бачите картинку, яку можна прикрасити на власний смак. У нас вийшов мікс 🙂

IMG_3950

Матеріали: 1) роздруківка (за цим посиланням), 2) олівці, фарби, крупи чи інші засоби на вибір:

IMG_3979

А тут Лука використовує маркери «Зроби крапочку» – «Do-A-Dot Markers». В Україні ми їх не знайшли, проте цей засіб можна замінити звичайною фарбою та круглим спонжиком. Будьте винахідливими!

Сподіваємось, Вам сподобалась наша підбірка! А які ваші улюблені активності? Напишіть нам у коментарях!

Стаття, що вам обов’язково сподобається: Граємося у пісочниці зі звуком!

 

 

4 коментарі до “КЛАСИКА ЛУКАСИКА: Сен-Санс – Королівський марш лева!

  1. Сповіщення: Moderato
  2. Сповіщення: Moderato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *