Контролюємо гіперактивність. Етап І: прислухаємося до музики

Підвищена активність дітей є однією з найбільш типових поведінкових проблем, з якою стикаються батьки. Здавалося б – дитина активна, постійно в русі, сповнена сил та енергії. Що ж тут поганого? Однак, інколи така поведінка виходить з-під контролю дитини і повністю виснажує батьків. Одним з дієвих засобів для  корекції гіперактивності у дітей є музика.

Для початку, вам необхідно здружити дитину з музикою, зробити її співучасником дитячих ігор, забав та активностей. Аби дитина насправді повірила в те, що з музикою можна дуже весело гратися, дайте їй те, що вона потребує найбільше – можливість проявити активність під музикою. Вибираємо максимально жвавий музичний супровід, встановлюємо правила гри (бігаємо від стіни до стіни, стрибаємо вгору-вниз тощо) і запускаємо все в дію. Як приклад, пропоную вам провести подібну гру з етюдом Фредеріка Шопена № 2 тв. 10:

Під час звучання першого розділу твору, дозвольте дитині максимально швидко бігати разом з музикою. Вона може уявити себе маленькою мурашкою, що метушиться навколо свого мурашника або втікає від якоїсь загрози.

В середньому розділі твору можна запропонувати дитині альтернативний спосіб проявити активність – побігати пальчиками по собі, по підлозі, по мамі чи татові. Також можна такі дії проробити з улюбленою іграшкою чи у веселій компанії друзів. Головне на цьому етапі дати можливість досхочу «набавитися» з музикою. Однак, також слід чітко наголосити, що як і в будь-якій грі, тут також існують правила, які потрібно обов’язково дотримуватися. Це не буде надто складно для дитина, якщо музика дійсно жвава і «співзвучна» її настрою.  А в  подальшому такий формат гри повинен зіграти вирішальну роль для контролю гіперактивної поведінки.

Наталя Завісько

Цікава стаття для Вас: Опановуємо гнів. Частина 1: Звукотерапія

4 коментарі до “Контролюємо гіперактивність. Етап І: прислухаємося до музики

  1. Сповіщення: Moderato
  2. Сповіщення: Moderato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *