Юних музикантів зі всієї України запрошують на прослуховування до Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU

Молодіжний симфонічний оркестр України (YsOU) запрошує до участі у прослуховуванні юних музикантів, які прагнуть стати амбасадорами класичної музики в Україні та української культури – у Європі та світі. Участь у відборі можуть взяти учні або студенти музичних навчальних закладів зі спеціальностей струнні, духові та ударні інструменти з усієї території України, яким на момент подання заявки виповнилося від 12 до 22 років.

YsOU об’єднує кращих молодих музикантів з усіх куточків України — Львова, Києва, Одеси, Луцька, Вінниці, Харкова, Кривого Рогу, Коломиї, Бузівки, Золотоноші, Ківерців, Херсона, Макіївки, Івано-Франківська, Донецька, Котюжин, Тернополя, Сіверськодонецька та Запоріжжя, і це те, що робить його національним. За 3 роки свого існування, оркестр виступив на престижних сценах та у рамках низки фестивалів на території Німеччини, Австрії та України і наразі готує нові всеукраїнські та міжнародні проекти на 2020 рік.

«Молодіжний симфонічний оркестр України – одна з найважливіших команд України на культурній арені світу. Вже від першого свого виступу, цей колектив викликав велике захоплення міжнародної спільноти, а під час проектів 2018-2019 років нам вдалося зробити неможливе: завдяки вражаючим виступам високого професійного класу, ми отримали власний статус серед інших відомих молодіжних колективів Європи. Зараз перед нами відкриваються усі двері, і ми з нетерпінням очікуємо продовження», – зазначає Оксана Линів, головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац, Австрія, засновниця, диригентка та художня керівниця Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, засновниця та арт-директорка фестивалю LvivMozArt, Львів, Україна.

Мета YsOU – бути амбасадорами української культури на світових сценах, а також збільшувати аудиторію класичної музики в Україні, охоплюючи всі її регіони. «Нашою місією також є  виховання нового покоління музикантів – професіоналів міжнародного рівня, творчих особистостей з лідерськими якостями, які сприятимуть позитивним трансформаціям всередині українського суспільства,  впливаючи на своє оточення та створюючи  власні унікальні культурні продукти», – підкреслює Оксана Линів.

Етапи відбору та прослуховування:

І. Попередній відбір: січень 2020 року

Кандидати мають заповнити електронну заявку https://forms.gle/EdkWjU2Xr8RQrHac6 та надіслати відеозапис твору власного виконання до 19.01.2020 на електронну скриньку: youth.orchestra.ua@gmail.com.

Результати попереднього відбору буде повідомлено 21.01.2020 року.

ІІ. Прослуховування: лютий 2020 року

Кандидати, яких обрали за підсумками попереднього відбору, проходять Live-прослуховування, яке відбудеться 21-23 лютого 2020 у Києві. Кандидати мають презентувати фрагмент із твору крупної форми (бажано 1 частину) та п’єсу за вибором. Попередньо також буде надіслано список оркестрових труднощів, виконання яких є частиною етапу прослуховування.

Детальні умови, час та місце проведення прослуховування будуть повідомлені в листі на електронну скриньку кандидата, разом із запрошенням на живе прослуховування, у разі успішного проходження попереднього відбору.

Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU було створено у 2016 році з ініціативи інтернаціонально відомої української диригентки Оксани Линів та трьох німецьких партнерських інституцій — Бетховенського фестивалю в м. Бонн, Німеччина (BeethovenFest Bonn), Федеративного молодіжного оркестру Німеччини і Deutsche Welle та Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. За результатами прослуховування, у 2016-2017 роках обрали перших 70 учасників YsOU з усіх куточків України. Перший міжнародний тур новоствореного оркестру відбувся спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини (Bundesjugendorchester) у Львові, Києві, Бонні та Берліні.  У 2018 році оркестр у повному складі, презентував Україну на концертних майданчиках світового рівня: Міжнародному фестивалі молодіжних оркестрів Young Euro Classic у Берліні, що транслювався  наживо всеєвропейським культурним каналом ARTE, відкритті ювілейного концертного сезону в Musikverein Graz (м. Грац, Австрія), Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt (м. Львів, Україна).

У 2019 році оркестр взяв участь у Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt у Львові, презентував Україну 3 симфонічними концертами та 5 концертами камерної музики на Міжнародному фестивалі Молодих артистів Байройту (Німеччина), та разом з Львівської державною академічною хоровою капелою Дударик відкрив концертний сезон Musikverein Graz  двома концертами «За права людини» (м. Грац, Австрія).

У квітні 2019 YsOU записав дебютний CD-диск «Відкриваючи Україну» з творами сучасних українських композиторів за підтримки Посольства України в Німеччині.

Детальну інформацію Ви можете знайти також на сторінці оркестру у Facebook: www.facebook.com/Yѕоuorchestra

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *