Вперше в Україні за підтримки Львівської національної опери стартує молодіжний проект для оперних співаків та співачок

«Coloratura Opera Lab» – це перший в Україні проект, який сприятиме професійному розвитку молодих оперних співаків і співачок. Проект об’єднує кілька напрямків – майстер-класи з кращими світовими педагогами, і, звісно, практику – концерти, перформанси та оперні постановки.

З молодими виконавцями України ділитимуться досвідом професіонали з різних сфер оперного мистецтва – педагоги по вокалу, з акторської майстерності, правильної вимови, а також режисери, диригенти, агенти, імпресаріо оперних театрів. Це дасть можливість здобути різносторонній світовий досвід і не витрачати величезні кошти, щоб отримати подібні майстер-класи чи консультації за кордоном. Також, проект Coloratura Opera Lab реалізовуватиме концерти та оперні постановки, адже найбільш вагомою проблемою для молодих співаків України є відсутність практики на оперній сцені: театри країни рідко залучають студентів, хоча сценічний досвід – необхідна складова їх професії.

Започаткований у співпраці з Львівською Національною Оперою в контексті програми «Український прорив» генерального директора – художнього керівника Василя Вовкуна, проект Coloratura Opera Lab стане основою для створення молодіжної оперної академії. Така практика – залучення та навчання молодих співаків та співачок – існує при кращих оперних театрах Європи та світу, і тепер вперше реалізовується в Україні.

Ініціаторка проекту, українська оперна співачка Наталія Степаняк, яка здобула освіту у Львові та Відні наголошує:

«Це не просто проект, це формування майбутнього для українського оперного мистецтва. Це як платформа розвитку, яка допоможе молодим виконавцям здобути всі потрібні знання як теоретично, так і практично, щоб бути конкурентоспроможними на світовій арені. Для того щоб стати крутим співаком – більше не потрібно їхати за кордон. Всі потрібні знання і можливості вони зможуть отримати тут, вдома».

Перший майстер-клас проекту відбудеться вже 14-16 жовтня у Львівській Національній Опері. Вперше до України завітають оперні співаки та викладачі Віденського університету музики та виконавського мистецтва Ґергард Карі та Маґдалена Ренварт. Австрійський тенор Ґергард Карі співав у всіх кращих театрах світу – від Метрополітен-опера в Нью-Йорку і до Ла Скала у Мілані. До нього на урок хочуть потрапити безліч оперних співаків, а його учнями є провідні солісти Віденської національної опери і світові зірки опери, зокрема, тенор №1 у світі – Йонас Кауфман. Сопрано Маґдалена Ренварт – оперною співачкою, коучем італійської мови. Вона виступає в театрах Австрії, Італії, Німеччині. Вони працюватимуть з молодими українськими виконавцями над правильним виконанням опер В.А. Моцарта, В. Белліні, Дж. Россіні, Г. Доніцетті, Дж. Верді, Дж. Пуччіні та італійською вимовою.

Впродовж сезону 2019/2020 рр. в рамках проекту заплановані численні майстер-класи, воркшопи, концерти, а також прем’єра сучасної опери «Русалонька» та масштабна постановка під відкритим небом опери В.А.Моцарта «Так чинять всі», за участі молодих співаків України.

Слідкуйте за новинами у соціальних мережах проекту:

https://www.facebook.com/coloratura.operalab/

https://www.instagram.com/coloratura.operalab/

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *