Він не любив кларнет: у Києві вшановуватимуть пам’ять Гії Канчелі

Осінь 2019-го – коли з життя пішов видатний грузинський композитор Гія Канчелі.

Понеділок, 25 листопада, останнього тижня цієї осені – його музиці та творчості віддаватиметься належна пошана. Вечір його пам’яті, названий «Я не любив кларнет», поєднує дві самодостатні події: фільм та виконання творів геніального митця.

Канадська режисерка Ольга Антімоні та її чоловік, відомий телеведучий Грегор Антімоні своєю кінороботою власне й спричинили таку незвичайну назву. Композитор, що начебто не любив кларнет, і насправді дуже любив кіно. Любив – і працював над його створенням: адже серед спадщини Канчелі музика до кіно (зокрема, українського!) відіграє непересічне значення.

Прем’єра документального фільму «Я не любив кларнет» відбулася у Одесі, а показ у столиці планувався іще за життя композитора. З огляду на це, подія набуває абсолютно масштабнішого значення. «Абсолютно все, починаючи з дитинства, має стосунок до того, що відбувається у майбутньому», − слова митця у цьому фільмі.

І абсолютно все знаходить незбагненний відбиток у музиці: друга половина вечора буде репрезентована циклом «Мініатюри для кларнета і фортепіано – музика театру і кіно». Цикл з 18-ти п’єс присвячено всесвітньо знаному музиканту Юліану Мілкісу, який і виконає його у супроводі фортепіано – незрівнянної виконавиці Поліни Осетинської.

«Це вже твір, що став культовим. Не важливо, у якій з 22 країн я його грав – абсолютно різні люди всюди плачуть. Це дивовижно!», − каже Юліан Мілкіс.

Дивовижні сплетіння спогадів, ностальгії, доброго гумору та щирих почуттів – на екрані та у звукопросторі  – 25 листопада у Великій залі Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Дзвенислава САФ’ЯН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *