В Одесі відбудеться українська прем’єра Симфонії Пендерецького під орудою автора

Вперше в Україні прозвучить Симфонія № 7 “Сім врат Єрусалиму” Кшиштофа Пендерецького у виконані самого композитора! Вагома мистецька подія для усієї України відбудеться 3 грудня у Одеській обласній філармонії. 

Виконуватимуть твір Національний одеський філармонійний оркестр (диригент – Хобарт Ерл), солісти та читець, а також Національна заслужена академічна капела “Думка”.

Сучасний польський композитор Кшиштоф Пендерецький – вагома постать у сфері музичного мистецтва. Він – володар трьох нагород “Греммі” (1988, 1999, 2001), призу Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО (1993), призу найкращого композитора сучасності в Мідем Классік у Каннах (2000). Є почесним доктором більше п’ятнадцяти університетів, у тому числі українських консерваторій – у Києві (з 1999 року) та Львові (з 2015 року). Він є почесним членом Королівської музичної академії у Лондоні, Національної академії Святої Цецілії у Римі, Королівської музичної академії у Стокгольмі, Академії мистецтв у Берліні, Національної академії мистецтв у Буенос-Айресі, Міжнародної академії філософії та мистецтва у Берні, Національної академії наук, літератури і мистецтва у Бордо, Королівської Ірландської музичної академії у Дубліні, Американської академії мистецтв і літератури.

Симфонія № 7 “Сім врат Єрусалиму” – дуже символічний твір, написаний на замовлення мерії Єрусалиму в 1996 році – до 3000-річчя міста.

В основі текстів Симфонії – Псалми зі Святого Письма, які пролунають у виконанні п’яти солістів – сопрано Івони Госси і Кароліни Сікори, мецо-сопрано Анни Любанської, тенора Адама Здуніковського, баса Петра Новацького, які вже багато років працюють з Кшиштофом Пендерецьким, та читця Славоміра Голланда.

Вся сила містеріальної дії буде посилена звучанням тубафона – інструмента, який встановлять на сцені Одеської філармонії, розробленного Пендерецьким саме заради цієї симфонії, натхненний звучанням бамбукових труб Полінезії.

Квитки можна придбати тут.

За матеріалами прес-релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *