У Львові відбудеться фестиваль Давнього Церковного Співу

Фестиваль Давнього Церковного Співу «ПІД ПОКРОВОМ» триватиме впродовж 13-15 жовтня 2017 року у окремих храмах і монастирях Львова, Львівській національній музичній академії ім. М. В. Лисенка та у Національному музеї ім. Андрея Шептицького. Програма фестивалю передбачає відкриті лекції, святкову програму богослужень, концерти і майстер-класи з давнього церковного співу.

Головна мета заходу – донести до широкого загалу Церкви багату літургійно-музичну традицію давньої української богослужбової культури.

Захід організовується Літургійним центром «ПЕРЕДАННЯ» (м. Львів) з благословення високопреосвященного владики Ігоря Возьняка, митрополита Львівського, УГКЦ. Осінній фестиваль «Під Покровом» стане одним із завершальних ланок у низці цьогорічних заходів, пов’язаних з проведенням чотирьох Літургійно-Музичних Практикумів для реґентів і церковних співців, огранізованих Літургійним центром «ПЕРЕДАННЯ».

До участі у фестивалі, зокрема, запрошено 20 хорових колективів з різних міст України.

Програма фестивалю:

13.10.17 (П’ятниця)

12.00 – Храм монастиря Покрову Пресвятої Богородиці, сестер студійського уставу (вул. Вічева, 2)

Відкриття фестивалю. Паракліс до Пресвятої Богородиці.

15.00 – Львівська Національна Музична Академія імені М. В. Лисенка (вул. Остапа Нижанківського, 5)

Вітальне слово організаторів – єрм. Лука Михайлович, керівник Літургійного центру “ПЕРЕДАННЯ”.

Відкрита лекція на тему: «Давній церковний спів: генеза і практика» – проф. Юрій Ясіновський (м. Львів). Майстер-клас з давнього церковного співу – від співачки Наталі Половинки (м. Львів). Концерт за участі хорів-учасників.

18.00 – Катедральний собор св. Юра (площа Святого Юра, 5)

Зустріч чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, названої Львівською. Вітальне слово митрополита Ігора Возняка до учасників фестивалю.

Велика Вечірня з Литією. Богослуження за участі владики Ігора Возняка, митрополита Львівського, УГКЦ. Молитовний супровід хорів-учасників фестивалю. Вечірній концерт першого дня. Вечеря-почастунок для учасників фестивалю та запрошених гостей.

14.10.17 (Субота)

11.00 – Храм Покрову Пресвятої Богородиці отців-селезіян (вул. Личаківська, 175)

Архиєрейська Божественна Літургія у служінні владики Гліба Лончини, апостольського екзарха для українців у Великій Британії. Співає хор “Клірос”

14.00 – Національний музей у Львові ім. митр. А. Шептицького (проспект Свободи, 20). Майстер-клас «Традиція церковного співу – минуле і сучасність” – від Літургійного центру «ПЕРЕДАННЯ»

18.00 – храм Преображення ГНІХ (вул. Краківська, 21)

Вечірній концерт другого дня (співають хори-учасники фестивалю). Спільний почастунок для учасників та запрошених гостей у підземеллі храму Преображення

15.10.17 (Неділя)

Божественні Літургії хорів-учасників фестивалю у храмах Львова (кожен хоровий колектив співатиме в окремому храмі).

10:00 – Храм Благовіщення (вул. Пасічна, 84) – співає хор «Клірос» та хори-учасники

11:30 – Концерт

14:00 – Екскурсія містом для гостей фестивалю.

18.00 –Храм Архистратига Михаїла, ченців студійського уставу (вул. Винниченка, 22)

Вечірній концерт третього дня (співають хори-учасники фестивалю). Подячне слово від організаторів на завершення фестивалю. Прощальна вечеря в Гостинному домі «Архистратиг» для учасників та запрошених гостей

За детальною інформацією просимо звертатися до організаторів:

єрм. Лука Михайлович +38(098) 528 17 85,

п. Неля Ільченко +39(067) 672 78 10

Сторінка фестивалю у Facebook: https://www.facebook.com/events/1560105817380796/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *