Станіслав Христенко презентуватиме новий рояль Steinway & Sons у Львівській опері

Вже цієї суботи, 7 грудня відбудеться концерт-презентація нового роялю Steinway & Sons, який Львівська опера придбала для виконання концертів камерної музики у Дзеркальній залі театру. Перший концерт довірили відомому українському піаністу Станіславові Христенку.

Компанія Steinway & Sons співпрацює з кращими музикантами світу, які мають за честь бути артистами цієї фірми. Одним із таких артистів є український піаніст Станіслав Христенко. На концерті у Дзеркальній залі Львівської опери у його виконанні на новенькому роялі прозвучать віртуозні фортепіанні композиції світової класики – Фантазія Р. Шумана, Угорська рапсодія №2 Ф. Ліста та Чотири балади Ф. Шопена.

Американська фірма Steinway & Sons, заснована у 1853 році емігрантом з Німеччини Генрі Стейнвеєм (справжнє ім’я – Генріх Штайнвег) вважається одним із найбільш відомих виробників роялів у світі. За висловом відомого німецького скрипаля ХІХ ст. Йозефа Йоахіма: «Стейнвей для піаніста є тим самим, що Страдіварі для скрипаля».

Український піаніст Станіслав Христенко народився в Харкові та розпочав свою концертну діяльність у віці 11 років із сольного концерту у Харківській філармонії. З того моменту він виступав у найкращих залах на п’яти континентах, зокрема, у Карнегі Холлі, Віденському Концертхаузі, Palais de Beaux-Arts у Брюсселі, а також з оркестрами у Великому залі Берлінської філармонії, Северанс Холі у Клівленді, City Hall Гонконгу. Його виступи та записи отримали схвальні відгуки у численних музичних виданнях світу. Станіслав співпрацює з компаніями звукозапису з США, Великої Британії, Німеччини та Гонконгу. Він також є лауреатом більше 20-ти престижних міжнародних конкурсів.

Станіслав Христенко вже більше десяти років мешкає в США, однак продовжує мистецькі проекти – є артистичним директором та співзасновником міжнародного музичного фестивалю KharkivMusicFest, художнім керівником Фестивального оркестру KharkivMusicFest, а також засновником та диригентом Камерного оркестру Nova Sinfonietta у Харкові.

Фортепіанний речиталь Станіслава Христенка – презентація роялю Steinway & Sons відбудеться 7 грудня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери. Початок о 15:00.

Квитки можна придбати тут.

Фото надані Львівською оперою

Стефанія ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *